Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Jihomoravští radní vybrali zhotovitele klíčové územní studie

Brno - Radní Jihomoravského kraje vybrali zhotovitele územní studie, na jejímž základě se mají aktualizovat krajské zásady územního rozvoje, a definitivně tedy dořešit vedení klíčových dálničních a silničních tahů v Brně a jeho okolí. Zpracovatelem bude architektonická kancelář knesl kynčl architekti z Brna, uvedla v tiskové zprávě mluvčí kraje Monika Brindzáková.

Radní Martin Maleček (Starostové za jižní Moravu) by chtěl, aby se aktualizaci podařilo dokončit ještě do konce volebního období v roce 2020. Studie by měla být hotova za 12 až 15 měsíců a je nutné ji udělat, protože předchozí vedení kraje prosadilo schválení krajského územního plánu s řadou územních rezerv a nevyřešenou tranzitní dopravou.

Studie nabídne možnost podrobnějšího hodnocení, bude zpracovaná v měřítku 1:25.000 a vyhodnotí vzájemnou prostorovou a funkční koordinaci zejména tří záměrů. Těmi je poloha dálnice D43 v úseku od dálnice D1 ke Kuřimi, druhým je prozkoumání potřeby jihozápadní tangenty a posledním lepší napojení dálnice D1 v úseku Brno-Slatina - Holubice. Studie prozkoumá dopady záměrů, prověří a upřesní podmínky pro umístění, funkčnost a reálnost z hlediska vlivů na životní prostředí a lidské zdraví.

Výsledky studie se poté promítnou do aktualizace územního plánu, která musí absolvovat standardní proces podle stavebního zákona. Maleček dříve uvedl, že rok 2020 je možná varianta, ovšem pouze v případě hladkého průběhu zpracování studie a následného administrativního procesu aktualizace. V minulosti bylo však územní plánování napadáno řadou občanů, občanských iniciativ, spolků i obcí a stále není vyloučené, že současné zásady napadne někdo žalobou.
Autor: ČTK, 07.06.17 17:00
Návštěvnost: 1270 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.