Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pošta vydá známku s Plečnikem

Praha - Česká pošta dnes vydává aršík známek připomínající slovinského architekta Jože Plečnika, který za první republiky významně ovlivnil podobu Pražského hradu. V tiskové zprávě to oznámil mluvčí pošty Matyáš Vitík. Známka zobrazuje Plečnikovu tvář v pozadí s půdorysem Pražského hradu. Její hodnota je 32 korun.

Autory příležitostného aršíku známek s Plečnikem a kreseb obálky prvního dne vydání jsou výtvarník Jan Kavan a rytec Miloš Ondráček. "Portrét Jože Plečnika je vytvořený na základě studia několika dochovaných fotografií. Jeho architektonická činnost je naznačena fragmentem půdorysného plánu Pražského hradu. V horní části je to Plečnikem upravovaná zahrada Na Baště, v dolní části Rajská zahrada a zahrada Na Valech," popsal podobu známky Vitík.

Známku si mohou lidé ode dneška koupit na větších poštách s filatelistickou přepážkou nebo třeba na e-shopu České pošty. "Jože Plečnik se významně spoluzasadil o tvář Prahy, jak ji vnímají její obyvatelé i návštěvníci. Známka s jeho vyobrazením je důstojným připomenutím jeho významu pro naši zemi," uvedl generální ředitel České pošty Martin Elkán.

Návrh na vydání známky s Plečnikem vzešel od slovinské ambasády v Česku. "Svým dílem na Pražském hradě a kostelu Nejsvětějšího Srdce Páně spojuje Plečnik slovinský a český národ," sdělil velvyslanec Slovinska Leon Marc. Na podzim podle něj vyjde speciální poštovní známka s Plečnikem i ve Slovinsku.
Autor: ČTK, 07.06.17 08:25
Návštěvnost: 1201 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.