Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Praha zadá koncepční studii Klárova, má zklidnit dopravu

Praha - Praha vypracuje studii proměny lokality Klárov na Malé Straně. Městskému Institutu plánování a rozvoje (IPR) dnes pražští radní uložili připravit zadání pro výběr jejího dodavatele. Dokument má navrhnout úpravy řešení prostranství včetně rušné křižovatky a tramvajové trati a zahrnout zklidnění dopravy. Materiál by mohl být hotový na jaře příštího roku.

"Je to místo, kde proudí poměrně hodně turistů a chodců a podmínky pro přecházení jsou nekomfortní,"
uvedla náměstkyně primátorky pro územní rozvoj Petra Kolínská (Zelení/Trojkoalice). Studie se proto má zaměřit zejména na dopravní řešení a nedostatečnost veřejných prostranství pro pěší, kterých se pohybuje velké množství kolem stanice metra Malostranská a také ve směru na Staré zámecké schody a Pražský hrad. Jejich střety s auty způsobují velkou nehodovost v lokalitě. Počítá se i se zklidněním automobilové dopravy.

IPR má podle schváleného dokumentu dva měsíce na přípravu zadání studie, poté by město mělo vypsat veřejnou zakázku na její přípravu. Samotné zpracování má trvat pět měsíců. Podle Kolínské by mohlo být hotovo na jaře příštího roku. Výsledný dokument bude sloužit jako podklad pro výběrové řízení na firmu či firmy, které úpravy Klárova provedou, a jako materiál pro koordinaci dalších akcí, například rekonstrukce tramvajové trati.

IPR pro město připravil několik podobných koncepčních studií, například pro Vinohradskou či Bělohorskou třídu nebo Dvořákovo nábřeží. Podle zástupců institutu jsou užitečné při koordinaci větších rekonstrukcí veřejných prostranství, do kterých je zapojeno více institucí a vlastníků.

Klárov je prostor na rozhraní Malé Strany, Letenských sadů, areálu Pražského hradu a areálu Strakovy akademie. Jde o důležitý přestupní uzel veřejné dopravy, automobilovou křižovatku a shromažďovací místo pro turisty, mířící na Pražský hrad či na Kampu. Prostranství bylo pojmenováno podle jazykovědce Aloise Klara, který zde v roce 1832 organizoval zřízení Klárova ústavu slepců.
Autor: ČTK, 06.06.17 12:25
Návštěvnost: 964 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.