Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Špindlerův Mlýn vypsal třetí tendr na autobusové nádraží

Špindlerův Mlýn - Největší krkonošské středisko Špindlerův Mlýn v minulých dnech vypsalo třetí soutěž na dodavatele nového autobusového nádraží. Dosavadní dvě soutěže z různých důvodů skončily bezvýsledně. Stavba autobusového terminálu za nejvýše 12,5 milionu korun bez DPH by mohla začít v létě a hotová by měla být nejpozději do 12 měsíců. ČTK to zjistila na profilu zadavatele města Špindlerův Mlýn.

Špindlerův Mlýn, který v zimní i letní sezoně navštíví tisíce turistů, na moderní autobusové nádraží čeká mnoho let. Autobusy odjíždějí z nekryté asfaltové plochy na konci parkoviště u stanice lanovky Hromovka. Ve starší a současným potřebám již zcela nevyhovující budově mají cestující k dispozici jen čekárnu a řidiči malou místnost k odpočinku.

Chystaná nádražní budova má mít asi 120 metrů čtverečních a měly by v ní být toalety, čekárna, zázemí pro řidiče autobusů a dvě místnosti pro informace a drobné občerstvení. U budovy vzniknou dvě zastřešená stání autobusů pro příjezd a odjezd. V případě budoucí potřeby při zvýšení dopravy bude možné ještě dvě stání přidat, uvedl dříve pro ČTK starosta Vladimír Staruch (Pro náš Špindlerův Mlýn). Stavba vznikne na pozemcích města vedle parkoviště u Hromovky.

První soutěž na nový terminál město letos v únoru zrušilo, neboť se do ní žádná stavební firma nepřihlásila. Do druhé soutěže podaly nabídky dvě stavební firmy z Vrchlabí, ale radnice je musela ze soutěže vyloučit. Ani jedna z firem totiž nedodržela městem požadovanou maximální cenu 12,5 milionu korun. Každá z firem ji překročila o několik set tisíc korun. Podle Starucha si uchazeči zřejmě špatně přečetli zadání soutěže. Pro nyní vypsanou třetí soutěž město maximální cenu zakázky 12,5 milionu korun zachovalo.

O stavbu autobusového terminálu se radnice pokoušela již před devíti lety. Na objekt za odhadovaných 30 milionů korun se však radnici nepodařilo získat stavební povolení.
Zdroj: Zdeněk Rychtera
Vložil: ČTK, 06.06.17 09:55
Návštěvnost: 1320 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
... Daniel John 07.06.17 11:48
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.