Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
O budovu radnice v Mariánských Lázních nikdo zájem neprojevil

Mariánské Lázně - Na zveřejněný záměr prodeje budovy radnice v Mariánských Lázních se neozval žádný zájemce. Zveřejněním záměru chtělo město zjistit, zda by budova našla využití v případě, že by se z ní městský úřad přestěhoval. ČTK to dnes řekl tajemník mariánskolázeňského městského úřadu Jiří Šrámek.

Budova radnice je ve špatném stavu, některé kanceláře musely být uzavřeny. Trámy jsou napadené dřevomorkou a chátrají i krovy. Náklady na rekonstrukci budovy odhaduje město na více než 200 milionů korun. "Pokud nenajdeme zájemce nebo využití, jsem zastánce toho, aby se radnice opravila. Postavit nové správní centrum bylo určitě snazší. Ale nechat tu prázdný chátrající objekt by bylo hodně nezodpovědné," řekl starosta Mariánských Lázní Petr Třešňák (Piráti).

I kdyby se město rozhodlo pro rekonstrukci, bude muset vyřešit, kam část kanceláří dočasně přesunout. "V současné době řešíme nějaké možnosti, kam by se úředníci mohli přesunout. Vhodných prostor ale v Mariánských Lázních moc není. Jednou z variant bylo například i nádraží, ale ty prostory nejsou připravené a vyžadovaly by také velkou investici," řekl Šrámek. Město by tam navíc muselo platit nájem, přičemž při době rekonstrukce kolem pěti let by to pro městský rozpočet znamenalo další výdaje.

Další variantou by bylo upravit pro účely úřadu nevyužitý městský objekt, vilu Taormina. Jejím problémem je ale špatná dostupnost městskou hromadnou dopravou i nedostatečné možnosti parkování. "V úvahu přichází ještě objekt Slovan v blízkosti zimního stadionu. Poslední možností je pak areál bývalého Bytovu, hned vedle Kauflandu. Všechny tyto varianty ale s sebou nesou další investice," doplnil tajemník.

Problémem budovy radnice v Ruské ulici je kromě špatného stavu obtížná dostupnost a nedostatek parkovacích míst. Pokud by se pro ni podařilo najít využití, plánovalo město vybudování nového správního centra, do kterého by se kromě městského úřadu soustředily i další instituce.
Autor: ČTK, 06.06.17 09:25
Návštěvnost: 1220 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.