Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Stavba bazénu v Pardubicích se po zastavení dotací oddaluje

Architektonická studie 2010, Adonis projekt spol. s r.o.
Pardubice - Stavba pětadvacetimetrového bazénu v Aquacentru Pardubice se oddaluje. Firma, která zvítězila ve veřejné soutěži o zakázku, od účasti z technických důvodů odstoupila a vedení radnice proto soutěž zrušilo. Hlavním důvodem však je zastavení investičních dotací z ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, kde mělo město již schválených 20 milionů korun.


"Zrušení dotace může ovlivnit případný termín, dokdy by stavba měla být hotová, proto bylo logické soutěž zrušit," uvedl primátor Martin Charvát (ANO). Nový bazén má stát v proluce mezi výstavištěm Ideon a akvaparkem. Náklady se odhadují na zhruba 50 milionů korun.

Město má připravenou projektovou dokumentaci na přístavbu bazénu, o stavbu má stále zájem a počítá s vyhlášením nového výběrového řízení na dodavatele. Mezi tím bude řešit možnosti financování, ať už s dotací, nebo bez ní. Výstavbu bez podpory státu by museli schválit zastupitelé, současný rozpočet s touto variantou nepočítá.

"Bazén měl sloužit převážně plaveckým školám a sportovním klubům, pozastavení dotací přímo do sportu se zase může odrazit v pravidelných aktivitách sportovních klubů," uvedl Charvát, Pardubice již řešily pomoc organizátorům mistrovství světa v hokejbalu, které se ve městě právě koná a kterému chybějí dotace přislíbené na jeho pořádání. Vážné finanční problémy mají bez dotací také organizátoři blížící se tradiční tenisové Pardubické juniorky.
Autor: ČTK, 06.06.17 09:05
Návštěvnost: 944 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.