Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
OFFCITY AiR 2017 - pět účastníků projektu Zpátky do mlýnů
Pět uměleckých projektů pro Automatické mlýny v Pardubicích
Součástí dlouhodobé snahy pardubického spolku Offcity je kultivace veřejného prostoru a podpora tvorby současných umělců, architektů a jiných odborníků se zájmem o městský prostor. Od počátku své existence se Offcity snaží do Pardubic průběžně zvát inspirativní osobnosti z Čech i ze zahraničí a otevírat tak širší diskurs, nové možnosti spolupráce a pardubickým obyvatelům zprostředkovávat různé přístupy v práci s veřejným prostorem města.

"Formou otevřené mezinárodní výzvy adresované umělcům, architektům, teoretikům i jinak tvůrčím osobnostem se pokoušíme iniciovat širší mezioborový dialog nad dílčími tématy spjatými s ikonickou stavbou Automatických mlýnů v Pardubicích."

Na otevřenou výzvu zareagovalo a do výběrového řízení své přihlášky a portfolia zaslalo celkem 25 osob nebo tvůrčích kolektivů z 6 evropských zemí. Členové poroty se po detailním studiu všech přihlášek, projektů a autorských portfolií shodli na tomto výběru:

Nancy Dewhurst (UK)
Matěj Forejt a Vojtěch Kočí (CZ)
Kateřina Jirsová, Karolína Koupalová a Anna Krtičková (CZ)
Ian Mikyska (CZ)
Aňa Šebelková (CZ)

Vybraní autoři a tvůrčí týmy budou v průběhu letošního léta a podzimu tvořit v areálu Automatických mlýnů a napomáhat další kultivaci této budovy a jejího okolí.

Projekt krátkodobých tvůrčích rezidencí realizuje Offcity z.s. za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Pardubice ve spolupráci s manželi Smetanovými, vlastníky areálu Automatických mlýnů.

Více informací >
Zdroj: Šárka Zahálková, Offcity
Vložil: Tisková zpráva, 03.06.17 21:15
Návštěvnost: 1092 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.