Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
QARTA ARCHITEKTURA spojila historii se současností v budově FIVE

Praha-Smíchov - QARTA ARCHITEKTURA stojí za návrhem a realizací unikátní kancelářské budovy FIVE, která byla právě dokončena v ulici Na Valentince na Smíchově. Nabídne v sedmipatrové budově cca 14 000 m² kancelářských ploch a obchodní parter.
  
Tým z ateliéru QARTA architektura společně s developerem, přišel s konceptem kancelářské budovy, který moderním způsobem navazuje na historii bývalé tramvajové vozovny, přičemž respektuje původní prvky obvodové fasády. Díky tomu má budova nezapomenutelnou tvář jak v exteriéru, tak i v interiéru.

FIVE je moderní architektonicky silný objekt, který navazuje na tradici okolních staveb. Prostorové řešení vychází z hranic pozemků, výšková hladina je členěna do několika stupňů a nachází novou dynamiku. V parteru si ponechává jako podnož stávající vozovnu, do níž je vložen nový moderní sedmipatrový objekt. Hmota posledního patra ustupuje. Ustoupení tak spolu s předsazeným, v nároží dynamicky rozehraným pláštěm z hliníkového maximálně perforovaného tahokovu zjemňuje celkovou hmotu budovy a zároveň navazuje na římsy okolních domů. Navíc netradiční pojetí předsazeného pláště před prosklenou rastrovou fasádou vytváří objektu svébytnou identitu, která je pro tento druh staveb natolik přínosnou. Předsazená fasáda z tahokovu vytvořila lehkou záclonu, která ve dne přináší zaměstnancům potřebné soukromí, přičemž neomezuje výhledu z interiéru, naopak byl vytvořen vnitřní prostor s příjemnou atmosférou pro pracovní prostředí.

"Industriální charakter FIVE se odráží také v interiérech. Původní atmosféru navozují použité materiály jako je beton, dřevo a kov," přibližuje architekt David Wittassek z ateliéru QARTA architektura a pokračuje: "V interiéru se objevují původní prvky jako jsou např. velké hodiny ve vstupní hale, kde je recepce, ale zároveň jsme kombinovali moderní trendy vybavení a používali nejmodernější technologie s důrazem na ochranu životního prostředí."

QARTA pro FIVE navrhla neformální řešení interiérů s inovativním designem. Vznikl jedinečně rozmanitý a inspirativní pracovní prostor, místa pro relaxaci v 1. patře a soukromá zahrada na střešní terase. Prostor vstupní haly s centrální recepcí zachovává původní ráz vozovny, navazuje na ní vertikální jádro se schodištěm a výtahy. Dispoziční řešení jednotlivých pater umožňuje členění na několik nájemných celků. V přízemí se nachází také komerční prostory a vjezd do garáží.

Budova FIVE cílí na získání certifikace LEED Platinum. Právě použité technologie a ekologická udržitelnost patří mezi hlavní parametry této budovy. Mezi zajímavosti jmenujme používání certifikovaného dřeva (FSC) v souladu s podporou ekologické udržitelnosti, důkladné kontroly chemických látek použitých při výstavbě a přítomnost materiálů neohrožujících zdraví, inteligentní systém kontroly a správy budovy a mnoho dalších.

FIVE je dominantou centrálního Smíchova, je snadno dostupná metrem, tramvají, ale i pěšky či na kole přes pěší část železničního mostu, který jej spojuje přímo s centrem Prahy. Architekti mysleli také na sportovce, a tak zde najdete prostorné stojany na kola a šatny.
Zdroj: QARTA ARCHITEKTURA
Vložil: Tisková zpráva, 31.05.17 19:25
Návštěvnost: 1292 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.