Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Na zámku v Náměšti nad Oslavou začaly rozsáhlé opravy

Náměšť nad Oslavou - Na zámku v Náměšti nad Oslavou začaly rozsáhlé opravy dvou částí hlavní zámecké budovy. Letos a v příštím roce opraví restaurátoři nejdůležitější části renesanční architektury - arkýř na východním průčelí zámku a zdobené arkády vnitřního nádvoří pocházející ze třetí čtvrtiny 16. století. ČTK to dnes řekl kastelán Marek Buš.

"Tyto části zámku, které jsou významným dokladem renesanční architektury na Moravě, jsou už řadu let ve zcela nevyhovujícím stavu," uvedl kastelán. Použitý pískovec je na mnoha místech poškozený, jednotlivé části výzdoby jsou narušeny natolik, že odpadávají nebo se po vrstvách odlupují. Odborné restaurování by mělo tyto nejhodnotnější architektonické prvky zámku opět vrátit do původní podoby, stabilizovat je a uchovat dalším generacím.

Současně s restaurováním arkýře a arkád se budou opravovat renesanční kamenné ostění oken, repasovat dřevěné prvky oken a dveří a chystá se i komplexní obnova omítkových vrstev vstupního křídla a vnitřního nádvoří. Letos čeká obnova arkýř, vstupní křídlo a jednu stěnu arkád vnitřního nádvoří. V roce 2018 bude restaurováno druhé křídlo arkád a omítky zbylých dvou stěn nádvoří. Práce neomezí návštěvnický provoz zámku ani připravované kulturní akce.

Opravy a restaurování financují ministerstvo kultury a Národní památkový ústav. Celkové náklady včetně DPH přesáhnou 15 milionů korun.
Autor: ČTK, 29.05.17 16:45
Návštěvnost: 1135 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.