Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Visiting Planners #2 : Itziar González / Institut Cartográfic de la Revolta
Plán ekonomických aktivit v parteru města
Visiting Planners je nová série rozhovorů a přednášek o výzkumu a praxi urbánní politiky.
Pět hostů v rozmezí května a června uskuteční sérii dvoudenních turné v Brně a v Praze, kde publiku představí svou práci v různě definovaných rolích:

Itziar González / Institut Cartográfic de la Revolta

ex-radní Starého města Barcelony a nyní aktivistka
Přednáška "Plán ekonomických aktivit v parteru města: regulace prahového prostoru" bude překládána ze španělštiny do češtiny.


Plán užití parteru (Plan de uso) je speciálním urbanistickým nástrojem sloužícím k regulaci ekonomických aktivit na území městských čtvrtí Barcelony. Plán udržuje trvalé bydlení a dostupnou občanskou vybavenost i v turismem zatíženém centru města. Kvalitní parter všech veřejných i privátních budov je jako práh veřejného prostoru městem chápán jako společný zájem všech jeho aktérů a hledají se způsoby, jak změny jeho programu moderovat. Plán limituje ekonomické aktivity, které území nadmíru zatěžují a vytlačují bydlení mimo centra.


Itziar González Virós (Barcelona, 1967) je bývalou radní barcelonské městské části Staré město a nyní urbánní aktivistka.

Jako volená komunální politička a urbanistka prosazovala regulaci aktivit v obytných čtvrtích silně ovlivněných turizmem, např. Plan de usos a kritizovala jeho pozdější liberalizaci. Jako mediátorka vytváří metodologie občanské participace v městských transformačních projektech v Katalánsku a má zkušenost s řešením konfliktů mezi veřejnou administrativou a lokálními komunitami i s participací v procesech urbánního rozvoje. Je vzděláním architektka, studovala na Škole architektury Technické univerzity v Barceloně (ETSAB UPC), kde později vyučovala na Katedře architektonické kompozice. Je prezidentkou Občanského parlamentu a zakladatelkou Institutu kartografie Revolty.


Visiting Planners je nová série rozhovorů a přednášek o výzkumu a praxi urbánní politiky. Pět hostů v rozmezí května a června uskuteční sérii dvoudenních turné v Brně a v Praze. Publiku představí svou práci v různě definovaných rolích.
Nový přednáškový formát je spoluprací organizačního týmu PRAHA / Fórum pro architekturu a média v Brně s galerií architektury norma space v Praze. Kurátorka: Maria Topolcanska / Fake Cities True Stories

Více informací >
Zdroj: PRAHA/Fórum pro architekturu a média
Vložil: Tisková zpráva, 29.05.17 09:45
Návštěvnost: 560 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.