Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Břeclav má nový územní plán, reagovala tak na zákon

Břeclav - Břeclav schválila nový územní plán. Vznikal zhruba sedm let, řekl ČTK místostarosta Jaroslav Válka (ČSSD). Starý územní plán mělo město skoro 20 let. Novým Břeclav podle Války reagovala na to, že staré územní plány mají přestat platit v roce 2020, termín by se mohl posunout do roku 2022. Nový plán počítá s rozvojem Břeclavi a rozšířením počtu jejích obyvatel z 25.000 až na 30.000 a více řeší i obchvat města, uvedl Válka.

Nový územní plán schválili zastupitelé. Účinnost nabude patnáctým dnem po vyvěšení veřejné vyhlášky na úřední desce. "Plán obsahuje například možnost vytvořit nové domy, ale i rozšířit průmyslové zóny. Je tam i obchvat, u kterého sice potrvá, než vznikne, ale počítá se s ním a s radiálním napojením jednotlivých částí na tento obchvat," řekl Válka. O obchvatu se dlouho mluví, ale přípravy na jeho stavbu provázejí komplikace kvůli tomu, že má procházet chráněným územím Natura 2000. Zatím tak není jasné, kdy jeho stavba začne.

Města a obce musely dělat nové územní plány kvůli tomu, že staré mají přestat platit v roce 2020. "Tím máme splněno. Na novém plánu se pracovalo zhruba od roku 2010," řekl Válka. Podle něj město spolupracovalo na územním plánu s Jihomoravským krajem, který má nadřazené Zásady územního rozvoje Jihomoravského kraje. V minulosti je zrušil soud, a proto kraj vypracoval nové a schválil je loni na podzim.

Některá města, jako například Praha nebo Brno, však nejspíš nestihnou vypracovat nový územní plán do roku 2020, podle projednávané novely zákona by se tak termín mohl posunout do roku 2022, schválili poslanci.
Autor: ČTK, 26.05.17 11:05
Návštěvnost: 974 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.