Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Břeclav zbourá obřadní síň a postaví novou

Břeclav - Slavnostním poklepáním základního stavebního kamene začaly dnes v Břeclavi práce na demolici staré obřadní síně a výstavbě nové. Projekt vyjde na 45 milionů korun a hotový má být příští rok v červenci, řekl ČTK mluvčí břeclavské radnice Jiří Holobrádek. Stará smuteční síň funguje přes padesát let a nesplňuje podle něj provozní ani estetické požadavky. Měsíčně se v síni koná 15 až 20 obřadů.

Poklepání stavebního kamene se zúčastnilo vedení Břeclavi v čele se starostou Pavlem Dominikem (Pro Region). "Demolice obřadní síně začne za týden ve čtvrtek. Nová obřadní síň i s prostranstvím by měla být dokončena do 2. července roku 2018," uvedl Holobrádek.

Po dobu výstavby budou Břeclavané po domluvě s pohřební službou využívat některou ze dvou obřadních síní v části Poštorná nebo ve Staré Břeclavi. Náklady 45 milionů korun budou zahrnovat nejen výstavbu nové síně, ale také práce na okolí, parkovací místa nebo zázemí pro návštěvníky čekající na obřad. "Město vše zaplatí ze svého rozpočtu," řekl mluvčí.

Obřadní síň je v provozu od listopadu roku 1965. O rekonstrukci se mluvilo delší dobu. Už minulé vedení města rozhodlo o zadání studie nové síně a oslovilo tři architekty, kteří předložili své návrhy. "Dál se ale situace nikam neposunula. Nové vedení si dalo výstavbu síně jako jeden z bodů programového prohlášení a pozvalo si všechny tři architekty. Nakonec se rozhodli použít návrh architekta Libora Foukala," dodal Holobrádek.
Autor: ČTK, 25.05.17 20:25
Návštěvnost: 1105 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.