Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Ostrava vystaví soutěžní návrhy na rekonstrukci jatekOstrava - Ostrava vystaví návrhy z architektonické soutěže na rekonstrukci objektu bývalých jatek nedaleko centra města. Vítězem soutěže, které se zúčastnilo celkem osm kanceláří ze čtyř zemí, se stalo studio Petr Hájek Architekti z Prahy. Návrhy budou vystaveny od příští středy, a to v objektu někdejšího hobby marketu Bauhaus, který město odkoupilo společně s budovou jatek. Novinářům to dnes řekl ředitel galerie Plato a předseda soutěžní komise Marek Pokorný.


"Prezentace posuzovaných návrhů formou otevřené výstavy je součástí podmínek architektonické soutěže. Jsem rád, že si nejenom odborníci na architekturu, ale všichni, kteří se zajímají o rozvoj města, budou moci prohlédnout různá řešení, která byla předmětem hodnocení soutěžní poroty a konfrontovat je se svou vlastní představou," uvedl primátor Tomáš Macura (ANO).

Vernisáž se bude konat už v úterý 30. května od 18:00 a je rovněž přístupná veřejnosti. Zahájení výstavy se zúčastní také autoři návrhů, kteří své projekty představí a v případě zájmu o nich budou diskutovat s lidmi. Výstava potrvá do 14. června a otevřena bude denně od 14:00 do 18:00. V dopoledních hodinách se pak na ni mohou objednat i školy, kterým podle Pokorného galerie zajistí i odborný výklad.

Se samotnou přestavbou jatek by se mohlo začít v příštím roce. Objekt městských jatek vznikl v roce 1881. V roce 1994 ale městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz pozemky o rozloze dvou hektarů i s objektem jatek odprodal společnosti Bauhaus za víc než 38 milionů korun. Společnost v těsné blízkosti jatek postavila svůj hobbymarket. Jatka však chátrala a nikdy nebyla opravena, prodejna později rovněž přestala fungovat. Město se dlouhodobě snažilo získat památkově chráněná jatka zpět, převzalo je loni v září. Zaplatilo za ně i bývalou prodejnu Bauhausu 80 milionů korun.

Podle Pokorného bylo pro porotu rozhodování o vítězi mimořádně složité. "Vybraný návrh v diskusi jednoznačně obstál díky tomu, že respektuje vnitřní členění jatek, velmi citlivě pracuje s novotvarem auditoria a mimořádně inteligentně si poradil se všemi drobnějšími funkcemi vyžadovanými provozem galerie. Jako zástupce budoucího uživatele jsem proto s výsledkem velmi spokojen," uvedl Pokorný. Budova má v budoucnu sloužit právě pro potřeby městské galerie.
Autor: ČTK, 24.05.17 12:35
Návštěvnost: 1516 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.