Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
České Budějovice zvažují generální opravu kulturního domu Slavie

foto: Aktron, Wikimedia Commons
České Budějovice - České Budějovice zvažují generální opravu kulturního domu Slavie. Zatím si nechají udělat studii ekonomické proveditelnosti projektu. Náklady na rozsáhlou opravu by se podle odhadů pohybovaly přibližně v rozmezí 100 až 150 milionů korun. Úpravy objektu v centru města by mohly začít v příštím roce. Novinářům to dnes řekli zástupci vedení českobudějovického magistrátu.

"Po zpracování ekonomické studie proveditelnosti také budeme zjišťovat, zda opravu bude financovat město, nebo se na ní bude podílet i případný provozovatel," řekl náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola (ČSSD). Pokud by se našel zájemce o spoluúčast, magistrát by s ním uzavřel smlouvu o dlouhodobém pronájmu kulturního domu.

Podhola uvedl, že stále existuje i altrrnativa dílčích oprav objektu. Podle něj by však tento krok nebyl efektivní. "Těch drobných rekonstrukcí se ve Slavii v minulosti udělalo několik. A vedení města by přivítalo generální opravu v současném stavu. To znamená, že by se nejednalo o žádnou přístavbu," řekl Podhola.

V kulturním domě Slavie nyní fungují v přízemních prostorech dva kluby, kde se konají různé akce. Dominantou budovy je však velký sál v prvním patře, jehož využití je minimální. V minulosti projevil o kulturní dům Slavie zájem podnikatel Jan Nedvěd ze společnosti Mane holding. "Zatím se nechceme bavit ani o potenciálních partnerech, kteří by se případně na financování opravy podíleli," uvedl dnes Podhola.

Původně německý Spolkový dům byl postaven v letech 1871 až 1872. Byl projektován jako kulturní, společenské a politické centrum českobudějovických Němců. Za Hitlera se stal centrem německého hitlerovského nacionalismu, později v něm sídlil krajský sekretariát KSČ, pak byl odevzdán městu, později sloužil armádě. V roce 1962 ho stát předal opět městu.
Autor: ČTK, 23.05.17 12:35
Návštěvnost: 1043 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.