Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Majiteli řopíku ve Vratěníně hrozí pokutaVratěnín - Majiteli pohraniční pevnůstky ve Vratěníně na Znojemsku, kterou v rámci uměleckého projektu upravil student Vysokého učení technického v Brně, hrozí pokuta. Stavební úřad ve Vranově nad Dyjí totiž rozhodl, že jde o porušení stavebního zákona. Uvádí to dnešní vydání deníku Mladá fronta Dnes.


Marie Mynaříková, vedoucí vranovského stavebního úřadu, pod který Vratěnín spadá, řekla, že úřad to vyhodnotil jako nepovolený zásah do evidované stavby, takže jde o přestupek. Zatím ale neví, jaký postih úřad zvolí a jestli k němu vůbec přistoupí. Úřad má ze zákona na rozhodnutí 30 dní, ale vzhledem k šetření na místě se lhůta možná protáhne.

Majitel řopíku Jaroslav Zelinka deníku řekl, že úřad jedná pod tlakem médií. "Mohl bych najít dost příkladů, kdy si lidé zvětšili chatu, upravili garáž nebo bazén na zahradě bez stavebního povolení, a nic se neděje," uvedl Zelinka.

Student Ondřej Bělica asi před měsícem pomocí diamantového lana odřízl část betonového bunkru a otevřel průhled zevnitř do krajiny. Počin vyvolal mnoho nesouhlasných reakcí na sociálních sítích a k bunkru obrátil pozornost médií i lidí z okolí. Bělicu podpořilo Vysoké učení technické v Brně, kde studuje na fakultách architektury a výtvarného umění. Podle stanoviska školy je to možná v očích veřejnosti neobvyklý počin, nicméně nesměřuje proti hodnotám české historie.
Autor: ČTK, 23.05.17 08:10
Návštěvnost: 1154 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.