Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Karlovy Vary chtějí zřídit Kancelář architekta města

Karlovy Vary - Karlovy Vary chtějí vytvořit funkci architekta města. Půjde o příspěvkovou organizaci, který bude koordinovat přípravu i realizaci všech rozvojových akcí města. Architekt města by měl začít fungovat už v letos, řekl ČTK primátor města Petr Kulhánek (KOA).

"Z mého pohledu má výrazné opodstatnění v koordinaci a kontrole veškerých územně plánovacích podkladů, strategií, architektury města, urbanismu, správy veřejného prostoru. Ten prvek tady dlouhodobě chybí. My jsme po vzoru Brna, které stanovilo architekta města loni, toto následovali," uvedl Kulhánek.

Příspěvková organizace Kancelář architekta města by měla mít ředitele a čtyři další zaměstnance. Pro letošní rok Karlovy Vary na činnost kanceláře vyčlenily čtyři miliony korun, v dalších letech by se měly náklady vejít podle primátora do osmi milionů korun ročně.

Architekt města by neměl být jen poradním orgánem, ale podle představ města by jeho stanovisko měla samospráva respektovat. Plnit by měl jak kontrolní funkci, tak i iniciovat změny nebo nové nápady.

Podle plánu by po schválení radou a následně zastupitelstvem mělo být výběrové řízení na ředitele Kanceláře architekta města. Nebude přitom podle Kulhánka rozhodující, zda půjde o místního člověka, nebo odborníka odjinud.
Autor: ČTK, 22.05.17 18:40
Návštěvnost: 982 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.