Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům u Bodamského jezera od Becker & Umbricht

Ve třítisícové obci Münsterlingen na západním břehu Bodamského jezera byl na konci roku 2015 dokončen rodinný dům od mladého curyšského ateliéru Becker & Umbricht, kteří se na projektu podíleli od založení svého vlastního ateliéru na jaře 2013. Dům z pohledového betonu se sedlovou střechou pokrytou měděnými plechy pozornost kolemjdoucích nijak nepřitahuje. To nejzajímavější se totiž odehrává uvnitř. Již při vstupu si povšimnete, že za oběma postranními prosklenými plochami se neotevírá další místnost, ale otvory slouží jako mohutné světlíky pro přívod světla do suterénu. Stísněný pozemek ve vilové čtvrti několik desítek metrů od břehu Bodamského jezera mohl být zastavěn jen z malé části, a proto je významný podíl ukrytý v podzemí. Nejedná se jen o servisní místnosti, ale nachází se tu i čtyři ložnice s nezbytným hygienickým zázemím. Z asfaltové plochy před domem se vysouvá parkovací platforma, kudy mohou auta zajíždět do podzemní garáže. Na rozdíl introvertních ložnic, kam dopadá jen nepřímé světlo, má společná jídelna s kuchyní v přízemí výhled do blízké zahrady. Nejúchvatnější výhled na jezero se však nabízí z podkrovního salonu s barem a knihovnou. Henrik Becker a Michael Umbricht svůj projekt vnímají jako „tématický komplexní architekturu, která je vložená do přísně definovaného rámce udržujícího si i nadále tajemnou rozpolcenost mezi opodstatněností a iracionalitou“.
Autor: Petr Šmídek, 21.05.17 09:35
Návštěvnost: 2406 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.