Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Stavba haly v Českých Budějovicích by mohla začít příští rokČeské Budějovice - Stavba českobudějovické multifunkční haly by mohla začít příští rok. Odhadované náklady jsou 261 milionů korun. Projekt haly dnes zastupitelům představil architekt Martin Krupauer. Stavba by měla nahradit všesportovní halu, která už nevyhovuje potřebám.


"Základní změna je v tom, že projekt počítá se dvěma stejnými sportovními plochami. Současná hala má palubovku jen jednu," uvedl Krupauer. Zvýšit by se měla i kapacita hlediště. Závisí na tom, jaké aktivitě bude v danou chvíli prostor sloužit. Například volejbalová utkání bude moci sledovat až 2250 návštěvníků. Pokud by se v nové hale konal boxerský duel, mohlo by jej vidět téměř 3000 diváků.

Nová multifunkční hala bude stát v blízkosti soutoku Malše a Vltavy poblíž centra města, na stejném místě jako současná všesportovní hala. "Je to přednost Českých Budějovic, že v blízkosti centra vedle sebe lidí najdou sportoviště jako plavecký bazén, atletický stadion, zimní stadion nebo právě halu," řekl Krupauer.

Nový objekt by měl sloužit sportům i kulturním akcím. Zvýší se i strop, což je jeden z nedostatků všesportovní haly. V ní je strop v některých místech jen devět metrů nad palubovkou, což nevyhovuje požadavkům na mezinárodní zápasy ve volejbale. Právě volejbal je jedním z tradičních sportů v Českých Budějovicích. Mužský klub Jihostroj v posledních letech vyhrává nejvyšší tuzemskou soutěž a startuje v evropských pohárech. Strop nové haly by měl být ve výšce 12 metrů od palubovky.

Náklady na stavbu bude patrně hradit město. Současná koalice, kterou tvoří ANO, ČSSD, ODS a KDU-ČSL, chce projekt zahájit v tomto volebním období, které končí na podzim příštího roku.
Zdroj: Marek Bílek
Vložil: ČTK, 15.05.17 17:00
Návštěvnost: 1310 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.