Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno chce zrušit cenovou mapu stavebních pozemků

Brno - Brněnští radní navrhují zastupitelstvu zrušit od září cenovou mapu stavebních pozemků. Pro občany je spíš matoucí než přínosná, řekl novinářům primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO). Podle primátora Petra Vokřála (ANO) dříve sloužila pro orientaci občanů i města, ale dnes už se lidé orientují díky realitnímu trhu a město si nechává zpracovávat znalecké posudky. Rozdíl cen tržních a těch uvedených v cenové mapě pak může činit problémy v domluvě, doplnil Vokřál.

Se zrušením souhlasí i opoziční zastupitel Oliver Pospíšil (ČSSD). Podle něj je mapa zbytečná a lidi mate.

Vokřál uvedl, že mapy byly potřebné především v devadesátých letech minulého století, když začaly převody nemovitostí. "Město si chtělo udělat názor na to, jaká je v jakých lokalitách zhruba tržní hodnota. Dnes je to dávno překonané. Když někdo něco prodává, orientuje se na realitním trhu. A když prodává nebo něco nabývá město, nechává si vypracovat znalecký posudek," uvedl Vokřál. Navíc mapa oceňuje jen stavební pozemky, jiné nezohledňuje.

Podle Pospíšila vzniká cena v cenové mapě z koeficientů určených vyhláškou ministerstva financí. "Slouží však pro daňové účely a jen u určitých nemovitostí, protože nekoresponduje s trhem. Lidem to jenom motá hlavy a pro město k výkupům nebo směnám to taky moc nemá význam," doplnil Pospíšil, který bude na zastupitelstvu hlasovat pro zrušení.

Města nemají povinnost cenovou mapu stavebních pozemků zpracovávat. Podle brněnského magistrátu jich má v současnosti pouze 12 měst v České republice. Podle ministerstva se musí cenová mapa aktualizovat, což je podle Brna zbytečný proces. Města, která cenovou mapu nemají, postupují podle zákona o oceňování majetku a jeho prováděcí vyhlášky.
Autor: ČTK, 10.05.17 20:00
Návštěvnost: 1349 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.