Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Karlovy Vary mají nové nádražíKarlovy Vary - Karlovy Vary mají po desítkách let čekání opět důstojné vlakové nádraží. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dokončila novou výpravní budovu a zároveň zde zahájila rekonstrukci kolejiště. Nádražní budova bude ale ještě nějaký čas právě kvůli druhé stavbě v prostoru kolejiště v provizorním režimu.


Celkové náklady na modernizaci karlovarského nádraží, která má skončit na začátku roku 2019, mají přesáhnout 716 milionů korun, řekl dnes při otevření nádraží náměstek generálního ředitele SŽDC Tomáš Drmola.

"Co se týká nové nádražní budovy, stojíme před nejmodernější výpravní budovou v České republice. Provizorium, které zde bylo, trvalo zhruba 70 let,"
uvedl Drmola.

Stavba začala zbořením původní budovy. Ta už byla značně zdevastovaná a doslova zapáchala. Jako vstupní brána do největšího lázeňského města Česka tak byla naprosto nevyhovující. Nová budova půjde zatím do zkušebního provozu, protože se bude pracovat na kolejišti a podchodu. Cestující tak zatím budou moci využívat jen spodní část nádražní budovy.

"Nádraží se mi líbí. Je trochu futuristické, ale myslím, že k dnešní době patří. A hlavně ta budova, která tu byla, by se dala nazvat hrůzou. Ten kontrast je úžasný,"
řekl dnes ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).

Výstavba nádražní budovy měla několikaměsíční zpoždění. Spolu s rekonstrukcí kolejiště bude na ni navazovat ještě stavba lávky přes kolejiště a úpravy přednádraží. Obě tyto investice ale bude financovat město Karlovy Vary.

Původní litinové zastřešení prvního nástupiště bylo před stavbou rozmontováno a po dokončení prací se vrátí do prostoru opraveného nádraží.
Autor: ČTK, 10.05.17 08:45
Návštěvnost: 1954 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
a jako obvykle ... raval 10.05.17 12:17
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.