Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Brno chce postavit byty v lokalitě Na Kaménkách, vyhlásilo soutěžBrno - Brno plánuje postavit byty pro tisíce lidí v městské části Černovice v lokalitě Na Kaménkách. Radní dnes schválili sedm účastníků urbanistické soutěže na podobu místa a výzvu k podání soutěžních návrhů. Primátorův náměstek Martin Ander (SZ) novinářům řekl, že výsledky soutěže by měly být v září a první stavební práce by mohly začít za tři až čtyři roky. Město podle něj zatím neví, kolik domů postaví ani kolik to bude stát. Větší část vybuduje radnice, menší soukromý investor. Součástí budou prostory pro služby a občanskou vybavenost.


Lokalita Na Kaménkách je dlouhodobě určená pro bytovou výstavbu. Radnice vyhlásila soutěž, do které se přihlásilo 13 zájemců. Nakonec sedm odborníků vytvoří návrh, z nichž bude jeden vítězný. "Snažíme se najít co nejlepší projekt. Nelze říct, kolik tam bude bytů. Až soutěž ukáže, kolik ta lokalita snese tak, aby to bylo příjemné bydlení, ale negativně to neovlivňovalo okolí," uvedl Ander.

Podle něj se musí vyřešit doprava a nebudou se stavět jen byty. "Součástí budou veřejné prostory, služby, školská zařízení a další vybavenost, kterou člověk potřebuje. Je nutné říct, že zástavba se neuskuteční najednou, ale bude to v etapách. Obecně lze říct, že plánujeme vytvořit bydlení pro nízké tisíce lidí," doplnil Ander.

Výsledky soutěže mají být v září. "Obratem na to navážou projekční práce, územní rozhodnutí, stavební povolení. Dříve než v horizontu tří až čtyř let však není realistické, že by se začalo stavět," uvedl Ander.

Byty chce město pronajímat. V současnosti má zhruba 27.000 bytů. Zvažuje i další lokality pro výstavbu bytů. Nedávno například schválilo vypracování studie na možnou výstavbu bytových domů v ulici Lány v městské části Bohunice a v Šedově ulici v městské části Vinohrady.
Autor: ČTK, 10.05.17 08:25
Návštěvnost: 922 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.