Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Josip Plečnik a kostel Nejsvětějšího Srdce Páně - přednáškový večer

UMPRUM ve spolupráci s Římskokatolickou farností u kostela Nejsvětějšího Srdce Páně v Praze a Velvyslanectvím Slovinské republiky v Praze Vás zvou naSLAVNOSTNÍ VEČER VĚNOVANÝ JOSIPU PLEČNIKOVI U PŘÍLEŽITOSTI 145 LET OD JEHO NAROZENÍ A 60 LET OD JEHO ÚMRTÍ

čtvrtek 11. května 2017 od 19:30 hodin


Římskokatolický kostel Nejsvětějšího Srdce Páně

náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha 3 - Vinohrady


Program večera


• uvítání a úvodní slovo - farář Dr. Jan Houkal, rektor UMPRUM prof. Jindřich Smetana a velvyslanec Slovinské republiky v ČR, J. E. Leon Marc.


• přednáška - Význam a historické souvislosti projektu kostela Nejsvětějšího srdce Páně - prof. Jindřich Vybíral (UMPRUM)


• pohled na liturgii a další funkce kostela z hlediska současného uživatele - Dr. Jan Houkal, farář, Římskokatolická farnost u kostela Nejsvětějšího Srdce Páně


• přednáška - Liturgické předměty navržené Josipem Plečnikem - Dr. Damjan Prelovšek


Plečnikův rok - 145 let od jeho narození a 60 let od jeho úmrtí. Toto významné jubileum si připomíná i Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze. Josip Plečnik, vynikající slovinský architekt, který působil také v České republice, hrál v minulosti na této škole významnou roli.
UMPRUM pro toto významné výročí připravila 11. května 2017 ve spolupráci s Římskokatolickou farností u kostela Nejsvětějšího Srdce Páně a Velvyslanectvím Slovinské republiky v Praze slavnostní večer spojený s pásmem přednášek a prohlídkou kostela. 
„Josip Plečnik nejen, že se zapsal v dějinách české architektury jako významný architekt úprav Pražského hradu, ale také jako pedagog na naší škole. Od roku 1910 do 1921 zde působil jako profesor architektury a významně ovlivnil soudobou generaci mladých architektů“ vysvětlil rektor prof. Jindřich Smetana, proč UMPRUM iniciovala tento slavnostní večer.
Návštěvníci se mohou těšit na přednášku o významu a historických souvislostech projektu kostela Nejsvětějšího Srdce Páně  prof. Jindřicha Vybírala z UMPRUM. S e současným provozem a dalšími funkcemi kostela je seznámí farář Dr. Jan Houkal. Liturgickým předmětům navrženým Josipem Plečnikem  bude věnována přednáška předního slovinského teoretika umění Dr. Dajmjana Prelovšeka. Prezentace budou doprovázeny projekcí. 
V rámci programu bude návštěvníkům umožněna prohlídka krypty kostela.
Akce je volně přístupná veřejnosti.
Akce je pořádána ve spolupráci s Římskokatolickou farností u kostela Nejsvětějšího Srdce Páně a Velvyslanectvím Slovinské republiky v Praze.Více informací >
Zdroj: UMPRUM
Vložil: Tisková zpráva, 09.05.17 20:50
Návštěvnost: 731 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.