Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Mělnický územní plán má pomoci řešit zmocněnec

Mělník - Mělnický nový územní plán má pomoci řešit zmocněnec. Kolem jeho příprav je řada sporů, proto chce starosta Ctirad Mikeš (Mé město) zapojit opozici. Konkrétního zastupitele zvolí jeho kolegové při květnovém jednání, řekl ČTK Mikeš. K připravovanému návrhu územního plánu se budou ještě vyjadřovat různé úřady a také obyvatelé.

Loni město práce na územním plánu pozastavilo, důvodem byly spory ohledně zastavitelnosti pozemků, nyní přípravy opět obnovilo. Pozemky podle nynějšího plánu zastavitelné budou mít stejný status v připravovaném plánu. "Domnívám se, že se to vrátí tak, jak to má být," uvedl Mikeš. Město nechce podle Mikeše občanům pozemky znehodnotit, případné komplikace bude řešit individuálně.

V zadání nového územního plánu jsou prioritou ochrana hodnotné zemědělské půdy, zástavba především proluk v nynější výstavbě, nikoli další rozpínání města, ochrana a obnova vinic, rozšiřování zeleně.

Část zastupitelů chce zachovat starý územní plán a doplnit ho, jenže ten podle starosty obsahuje víc než 150 změn a už nenaplňuje původní koncepci. Starosta také zastupitelům, kteří přípravu kritizují, navrhl upravit zadání, to ale zastupitelé neschválili.

Územní plán je dokumentem, jímž se má řídit rozvoj města, množství výstavby, stavby může limitovat podle různých kritérií. Nový plán musí být podle stavebního zákona do roku 2020.
Autor: ČTK, 09.05.17 08:05
Návštěvnost: 983 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.