Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Lomnice nad Popelkou přestaví zastaralé kino na víceúčelové centrum

Lomnice nad Popelkou - Lomnice nad Popelkou v Českém ráji přestaví zastaralé kino na víceúčelové centrum. Práce začnou ještě letos a potrvají zhruba rok. Modernizace si podle odhadu vyžádá 30 milionů korun. ČTK to sdělil starosta města Josef Šimek (Nezávislí kandidáti).

Kino z roku 1953 nyní funguje v omezeném režimu, kvůli nevyhovující promítací technice je návštěvnost představení velmi nízká. "Nějaký novější film, pokud je vydán na datovém nosiči, tak jsme schopni odvysílat s půlročním zpožděním, na což samozřejmě dnes už nikdo nejde," uvedl starosta.

Kino chce město zachovat, proto je součástí projektu jeho digitalizace. "Po rekonstrukci předpokládáme stejný provoz jako doposud, samozřejmě díky tomu, že bude digitalizované, tak se zvedne počet promítacích dnů," uvedl Šimek. Budova ale nebude sloužit jen k promítání, získá širší využití. "Budou se tam moci konat nějaké menší divadelní představení nebo drobnější koncerty, na které tady prostor nemáme. Kapacita sálu se sníží ze současných 200 míst na 100, takže vznikne ideální klubový prostor," dodal starosta.

Modernizaci nepotřebuje jen interiér, ale v nevyhovujícím stavu je i samotná budova. Postavená je na navážce a kvůli nerovnoměrnému sedání podkladu se tvoří trhliny a spáry. Vyměnit je nutné také střešní plášť a posílit vazníky. Na konci životnosti jsou okna. Rekonstrukce by měla začít letos v září a potrvá zhruba rok. "Počítáme, že v září či říjnu příštího roku bychom otevírali," řekl Šimek. Skutečná výše nákladů podle něj vzejde z výběrových řízení, které se nyní připravují. "Předpokládáme, že 20 milionů korun bude stát rekonstrukce budovy a deset milionů korun nové technologie," dodal starosta. Město modernizaci zaplatí z úvěru, který si letos vezme. Splácet ho bude deset let z výnosů městských lesů.
Autor: ČTK, 07.05.17 16:45
Návštěvnost: 1028 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.