Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Do soutěže na přestavbu sirotčince v Turnově se nikdo nepřihlásil

Turnov - Turnov musí znovu vypsat soutěže na přestavbu bývalého sirotčince na městský úřad. O zakázku za 45 milionů korun neprojevila zájem žádná firma. Novináře o tom informoval starosta města Tomáš Hocke (Nezávislý blok).

Důvody jsou podle něj dva. "Zjistil jsem, že část firem o tom nevěděla, i když jim chodí do mailu automatické hlášení. Nicméně někteří je mažou jako spamy. Ti, co to věděli, mají hodně práce a nechtěli do toho jít," uvedl starosta.

Pro město je přestavba sirotčince jednou z priorit. Starosta proto obešle informace o zakázce všem větším firmám v regionu. Navíc se termín prací posune o měsíc, aby byla zakázka pro stavební firmy atraktivnější. "To znamená, že nebudeme začínat 1. července, jak jsme chtěli, ale 1. srpna. A protáhneme to do konce října 2018," uvedl Hocke.

Starosta věří, že nová soutěž bude úspěšná. "Když jsem se ptal větších firem v okolí, tak ty by o takovou práci zájem měli. A spíše souhrou nešťastných okolností došlo k tomu, že si zakázky nevšimli a nepřihlásili se," dodal.

Přestavba sirotčince ve Skálově ulici umožní sestěhovat úředníky města do dvou budov, nyní jsou ve čtyřech. Rekonstrukce historické budovy musí být hotová do konce roku 2018, protože město už jiný objekt ve Skálově ulici využívaný úředníky prodalo. Tento dům získalo pro další rozvoj muzeum, nachází se totiž v jeho sousedství. S městem se dohodlo, že se úředníci vystěhují do ledna 2019. Radnice si od sestěhování úředníků slibuje snížení nákladů na provoz i lepší řízení úřadu.
Autor: ČTK, 05.05.17 11:35
Návštěvnost: 1061 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.