Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Praha letos upraví pět podchodů, které jsou v nejhorším stavu

Praha - Praha letos upraví pět podchodů pod silnicemi, které jsou v nejhorším stavu. Čeká je důkladný úklid, nové osvětlení a výmalba. V tiskové zprávě to dnes sdělil Institut plánování a rozvoje (IPR). Celkem jich ve městě zmapoval 38, 21 z nich souvisí s magistrálou.

Mezi pěti vybranými je podchod pod magistrálou na Fügnerově náměstí mezi Legerovou a Sokolskou na Vinohradech, na Pobřežní cestě v Braníku či u autobusového nádraží v Holešovicích. Úprav se dočká také podchod u Národního muzea mezi Legerovou a Vinohradskou a podchod na Strašnické ve směru na Gutovu. Ten lidé v dubnu vymalovali obrázky mořských zvířat a rostlin, podle IPR jsou ale kvůli tmavým barvám nevhodné.

Lepšímu pocitu lidí v podchodech by měly podle IPR pomoci především pravidelná údržba a jednoduché a snadno omyvatelné povrchy. "Na některých místech by mohl pomoci i vznik doplňkových funkcí, například obchodů či občerstvení, díky nimž by místa působila méně opuštěným dojmem," uvedl IPR v tiskové zprávě.

Nové Pražské stavební předpisy počítají s tím, že ideálně by podchody a nadchody vůbec neměly vznikat. "Podchody bychom měli vnímat skutečně jen jako krajní řešení, pokud některá bariéra nejde překonat jiným způsobem. Tam, kde už jsou, musíme dbát na to, aby se v nich lidé cítili bezpečně a používali je bez zábran," řekl ředitel IPR Ondřej Boháč.
Autor: ČTK, 04.05.17 20:25
Návštěvnost: 1375 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.