Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dialogy s historií: přednáška M.Nábělka a F.Košaře v Bubci
Ladislav Lábus a příměstské bydlení
Páté setkání v Bubci v rámci pásma Dialogy s historií - přednášek o architektuře, připravené speciálně pro řeporyjskou veřejnost, ale nejen pro ni, bude s architekty z Markem Nábělkem a Františkem Košařem z AA atelieru prof. Ladislava Lábuse.
Architekti Marek Nábělek a František Košař představí tvorbu atelieru a také část své vlastní produkce, která se týká převážně zásahů na žádost soukromých investorů – v obcích více či méně vzdálených od města. Spoluautoři prof. Lábuse nám zprostředkují ukázkami rodinných domů, vil i činžovních domů jiný, nevětšinový pohled na bydlení, které je individuální, osobní, pohodlné a má charisma v prostředí, které na první pohled nijak poetické být nemusí. Jako bonbonek navíc přislíbil účast jeden z investorů, který se s námi podělí o své zkušenosti.
Pár slov o pásmu Dialogy s historií:
Prostřednictvím prezentace podařených realizací staveb přímo jejími autory - architekty se lidé mohou inspirovat, motivovat.
Každé historické období nechává v prostoru svůj otisk a ten je odkazem do budoucna. - Minulost začíná včerejškem.
Proto je i v architektuře nutný dialog a dobré vztahy mezi starým a novým. Tvarováním prostoru, to, jakým způsobem se lidé potkávají, utváříme vztahy společenské a sociální.
Autorkou pásma je architektka Michaela Zucconi (t. č. pracuje jako architekt v AP atelieru Josefa Pleskota), která ho realizuje s přesvědčením, že zvýšením povědomí o tvorbě, vztazích a působení architektury na člověka u široké veřejnosti, se také plošně zlepší prostředí, ve kterém žijeme. Architekt reaguje na zadání a požadavky investorů. Jde tedy o to mít dobrá zadání.

"Dialogy s historií koncipuje autorka tohoto projektu arch. Michaela Zucconi jako platformu pro dialog mezi veřejností na jedné a architekty nebo památkáři na druhé straně. Projekt se zakládá na pořádání přednáškových cyklů v českých a moravských městech a již dnes budí u veřejnosti velký zájem. To se mi zdá být velmi vítané; k slabinám architektonické tvorby i památkové péče totiž patří právě fakt, že obě tyto "instituce" nevysvětlují dostatečně veřejnosti svůj smysl a své záměry a nevstupují s touto veřejností do trvalé a otevřené debaty. Projekt Dialogy s historií si klade za cíl napravit aspoň do jisté míry tento deficit."

Prof. PhDr. Rostislav Švácha, CSc.
Zdroj: Michaela Zucconi
Vložil: Tisková zpráva, 04.05.17 15:30
Návštěvnost: 793 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.