Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Výstaviště Černá louka čekají úpravy veřejných prostranství

foto: www.ostrava.cz
Ostrava - Ostravské výstaviště Černá louka v těsné blízkosti centrálního Masarykova náměstí čekají rozsáhlé úpravy veřejných prostranství. Už loni město na výstavišti obměnilo veřejné osvětlení a nyní plánuje i úpravu přístupové komunikace nebo vytvoření místa pro relaxaci. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Břetislav Riger (Ostravak).


"Chtěli jsme udělat jednu velkou akci. Nicméně to, že jsme se dostali v určité části do režimu stavebního řízení, nás donutilo tu estetizaci rozdělit na dvě etapy,"
uvedl Riger. První etapa začne už tento měsíc a počítá se s úpravou vozovky a parkovacích stání, které vedou od Pivovarské ulice kolem Kulturního centra Cooltour za výstavní pavilon C. V místě se počítá s použitím zámkové dlažby či živice. Vše by mělo být hotovo v polovině září. Práce by měly stát zhruba 3,5 milionu korun bez DPH.

V příštím roce na jaře by pak město chtělo pokračovat v dalších úpravách, které už ale budou finančně náročnější. V plánu je modernizace centrální části výstaviště, která by měla doznat značných změn. Náklady Riger odhadl na zhruba 20 milionů korun. Počítá se například s rozsáhlou úpravou zeleně, výsadbou 86 stromů, 2500 keřů, 300 různých trav a kapradin, 3100 trvalek a 16.300 cibulovin. Budou upraveny chodníky, v plánu jsou dětské prvky a zpevněné plochy v trávě pro usazení mobiliáře, podotkl Riger.

Město stále počítá s tím, že by v budoucnu mohlo využít i urbanistický návrh na zástavbu výstaviště, s nímž v minulosti vyhrálo mezinárodní urbanistickou soutěž nizozemské architektonické studio Maxwan. Město návrh nechalo vypracovat v roce 2010, když se ucházelo o titul Evropské hlavní město kultury 2015. Podle primátora Tomáše Macury (ANO) by ale město pro tento záměr potřebovalo investory.
Zdroj: Martina Helánová
Vložil: ČTK, 04.05.17 08:40
Návštěvnost: 1259 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.