Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
PVS plánují rekonstrukci čerpací stanice a věže Děvín

foto: Mapio.net
Praha - Pražská vodohospodářská společnost (PVS) plánuje rekonstrukci čerpací stanice a vodárenské věže Děvín. Opravy se uskuteční v příštím roce, odběratelů se nedotknou. Novinářům to dnes řekl Vladimír Okrouhlický z Pražských vodovodů a kanalizací (PVK), výši investice neuvedl. Investorem akce bude Pražská vodohospodářská společnost.

Věž slaví 40 let od svého vzniku, jejím autorem je architekt Karel Hubáček. "Bude se jednat o kompletní rekonstrukci čerpací stanice i věže. Tím, že už je stará 40 let, se v loňském roce prováděly poměrně rozsáhlé průzkumy čerpací stanice, ta už je na hranici životnosti. Z dnešního pohledu i ekonomiky spotřeby energie to není samozřejmě již top dílo," řekl Okrouhlický. Rekonstrukce je vyprojektovaná a bylo zahájeno stavební řízení.

Čerpací stanice Děvín byla vystavěna pro distribuci pitné vody z vodojemu Jesenice ze želivského přivaděče na jihozápadní město. "To znamená sídliště Stodůlky, Nové Butovice nebo Lužiny," řekl Okrouhlický.

Věž je vysoká 50 metrů, tvoří ji tři tubusy o průměru 180 centimetrů a slouží k vyrovnávání tlaku v přivaděči vody. Jeden z tubusů je stále pod vodou a udržuje tak hladinu vody na úrovni vodojemu v Jesenici. Zbylé dva slouží pro to, aby do nich mohla přetéci voda při vysokém tlaku.

Na stanici je nepřetržitý dohled, který se stará i o údržbu čerpadel a dalšího zařízení.
Autor: ČTK, 04.05.17 08:25
Návštěvnost: 1405 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.