Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Studie na rekonstrukci železničního uzlu v Brně bude až na podzim

Brno - Dokončení studie proveditelnosti, která posuzuje výhody a nevýhody variant přestavby brněnského železničního uzlu, bude dokončená až v průběhu podzimu. Termín se stále oddaluje, naposledy se hovořilo o konci května. Důvodem je požadavek Výboru Studie proveditelnosti, který chce zpracovat jízdní řády navazujících autobusových spojů ve vybraných železničních uzlech, vypočítat časové úspory či prodlevy a ekonomicky je zhodnotit, řekla ČTK mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Kateřina Šubová.

Přesný termín zpracování bude známý až ve chvíli, kdy se uzavře již šestý dodatek smlouvy, v němž se upřesní požadavky na doplnění studie, kterou zpracovává společnost Sudop Brno. Při zadání studie se přitom předpokládalo, že by mohla být hotová loni na podzim, aby bylo o výsledcích možné informovat před referendem o poloze nádraží. Občané se v referendu jednoznačně vyslovili pro zachování nádraží v centru, avšak nepřišlo jich tolik, aby byl výsledek závazný.

O poloze nádraží samotná studie nerozhodne, bude pouze podkladem pro definitivní rozhodnutí. Ještě před tím se k ní budou vyjadřovat ministerstvo dopravy, Jihomoravský kraj, Brno a další instituce.

Ve hře je rekonstrukce uzlu s nádražím v centru mírně posunutým proti dnešnímu stavu a s nádražím v odsunuté poloze v místech dnešního nákladního Dolního nádraží. SŽDC předpokládá, že rekonstrukce se posune do takového termínu, že už nebude možné ji platit z evropských peněz současného programovacího období.
Autor: ČTK, 03.05.17 17:45
Návštěvnost: 2276 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
ČTK opět píše nepravdy Skála P. 04.05.17 19:02
ČTK opět píše nepravdy DeRon 05.05.17 09:14
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.