Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
S přestavbou historických jatek v Ostravě se začne příští rokOstrava - S přestavbou historického objektu někdejších jatek v blízkosti centra Ostravy by se mohlo začít v příštím roce. Město očekává, že by na jaře mohlo v soutěži hledat zhotovitele přestavby. Novinářům to dnes řekl primátor Tomáš Macura (ANO).

Městští radní v úterý schválili vítěze mezinárodní architektonické soutěže, v níž porota posuzovala práce celkem osmi kanceláří. Nejvíce ji nakonec zaujal návrh pražského studia Petr Hájek Architekti. Objekt se má stát sídlem městské galerie PLATO Ostrava.

S autorem vítězného návrhu nyní město uzavře smlouvu o vypracování projektové dokumentace. "Jestli všechno dobře půjde, tak bychom zhruba do šesti až osmi měsíců od dnešního dne mohli mít hotový projekt, poté začít soutěžit dodavatele stavby. Soutěž sama o sobě i příprava zadávací dokumentace si vyžádá nějaký čas. Myslím si, že někdy v létě či na podzim 2018 by se mohla ta stavba začít realizovat," uvedl Macura. Předpokládá, že přestavba by mohla trvat 12 až 18 měsíců.

Podmínkou města bylo, aby přestavba nestála více než 150 milionů korun. Jednání poroty byl přítomen znalec, který se vyjadřoval k tomu, zda návrhy mohou tento předpoklad splnit. Vítězný návrh by této podmínce měl vyhovět.

Objekt městských jatek v centru města vznikl v roce 1881. V roce 1994 ale městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz pozemky o rozloze dvou hektarů i s objektem jatek odprodal společnosti Bauhaus za víc než 38 milionů korun. Společnost v těsné blízkosti jatek postavila svůj hobbymarket.

Jatka však chátrala a nikdy nebyla opravena, prodejna později rovněž přestala fungovat. Město se dlouhodobě snažilo získat památkově chráněná jatka zpět, převzalo je loni v září. Zaplatilo za ně i bývalou prodejnu Bauhausu 80 milionů korun. Podle posledního znaleckého posudku je hodnota areálu víc než 90 milionů korun.
Zdroj: Martina Helánová
Vložil: ČTK, 03.05.17 15:50
Návštěvnost: 1377 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.