Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Hradec Králové má projektanta na sítě a plochy v kasárnách

Studie proměny Gayerovy a Vrbenského kasáren

Hradec Králové - Radnice Hradce Králové vybrala projektanta inženýrských sítí a venkovních ploch pro připravovanou přestavbu Gayerových a Vrbenského kasáren v centru města. Je to další krok v investici za celkových několik set milionů korun. Hlavním investorem do přestavby kasáren bude Královéhradecký kraj. Soukromá firma ISP Hradec Králové v areálu postaví parkovací dům. ČTK to dnes řekl náměstek hradeckého primátora Jindřich Vedlich (TOP 09).

Projekt inženýrských sítí a venkovních ploch pro dokumentaci k územnímu rozhodnutí udělá sdružení Architekti chmelík & partneři a Ateliér architektury Šuda-Horský za 990.000 korun. Projekt by měli mít hotový za čtyři měsíce.

Vlastní přestavba kasáren by podle Vedlicha mohla začít v roce 2018. Firma ISP by s bouráním menšího objektu v kasárnách mohla začít letos. Pokud by šlo vše hladce, mohla by být celá přestavba kasáren podle Vedlicha hotová v roce 2020.

V areálech Gayerových a Vrbenského kasáren má vzniknout výstavní expozice i zázemí muzea. Na přestavbu chce kraj získat dotaci, projektovou dokumentaci již hejtmanství připravuje. Plány počítají s tím, že v Gayerových kasárnách, které Muzeum východních Čech již využívá, vznikne moderní depozitář, který bude částečně zpřístupněný veřejnosti. V dosud nevyužívaném objektu Vrbenského kasáren má být vystavená dosud nezpřístupněná přírodovědecká sbírka, vzniknout by v něm mělo i návštěvnické centrum.

Gayerovy kasárny vlastní kraj. Vrbenského kasárny jsou v majetku královéhradecké radnice, která však pro objekt v minulých letech nenašla vhodné využití. Nakonec se město dohodlo s krajem o jejich využití pro muzeum.

Parkovací dům firmy ISP Hradec Králové by měl mít kapacitu asi 320 míst. Podle Vedlicha by měl být dokončený dříve, než se město pustí do rekonstrukce blízkého historického Velkého náměstí, které zatím slouží především jako parkoviště. ISP v Hradci Králové provozuje celý parkovací systém, a to včetně dvou parkovacích domů.
Zdroj: Zdeněk Rychtera
Vložil: ČTK, 03.05.17 11:35
Návštěvnost: 1259 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.