Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Plzeň vyčlenila na opravy kulturního domu Peklo 20 mil. KčPlzeň - Plzeň uvolnila 20 milionů korun na zahájení oprav kulturního domu Peklo, památkově chráněného objektu. V bývalém posádkovém domě armády, který je 13 let majetkem města, plánuje do září 2018 výměníkovou stanici připojenou na centrální vytápění, výměnu radiátorů, rozvodů, podlah v sálech a sociálních zařízení, vylepšení střechy, fasády i parkování. Do podzimu bude projekt, řekli ČTK náměstek primátora Pavel Kotas (ČSSD) a radní David Šlouf (ODS).


"Pak na to musíme hned vlétnout, aby mohl od září 2018 podnájemník, společnost Plzeň 2015 (má nyní objekt ve výpůjčce), fungovat v plně zrekonstruovaných prostorách," uvedl Šlouf. Podle něj nelze úvodní rekonstrukci rozdělit na etapy, protože výměník, připojení, rozvody a radiátory je nutné udělat najednou.

"Poté, co dáme 20 milionů korun do oprav a rozhodneme se, co s Peklem dál, zpracujeme ekonomický model, z něhož vyplyne, zda nájmy uhradí provoz budovy. A v budoucích letech musíme naplánovat velkou rekonstrukci," řekl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Náklady na kompletní obnovu kulturního domu, jehož sál je podepřený trámy a do některých částí zatéká, se budou odvíjet od definovaného využití. Podle jedné starší studie by si opravy vyžádaly 200 až 300 milionů Kč, o něco méně, než za kolik byla opravena Měšťanská beseda.

Velký sál pro téměř 800 lidí musí být nadále podle náměstka primátora Martina Baxy (ODS) využit pro kulturní a společenské účely. "V kulturní infrastruktuře města je naprosto nezastupitelný," uvedl. Dva menší sály a řady kanceláří budou sloužit pro trávení volného času, neziskové organizace i jako sdílené prostory pro začínající firmy. V Pekle je dále muzeum generála Pattona, které by se mělo přesunout do Klatovské 19.
Zdroj: Václav Prokš
Vložil: ČTK, 03.05.17 07:15
Návštěvnost: 1064 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.