Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Stavbou roku Jihomoravského kraje za loňský rok je i archeoparkBrno - Stavbou roku Jihomoravského kraje za loňský rok je například archeopark v Pavlově nebo rezidenční areál Campus v Brně. V 15. ročníku soutěže, kterou vyhlašuje jihomoravský Svaz podnikatelů ve stavebnictví, bylo přihlášeno celkem 39 staveb v sedmi kategoriích. Novinářům to dnes na stavebních veletrzích v Brně sdělili zástupci Svazu.


"Tradičně nejsilněji byla zastoupena kategorie stavby občanské vybavenosti, dále vodohospodářské a ekologické stavby nebo dopravní a inženýrské stavby,"
uvedl krajský manažer svazu Zdeněk Kotol.

Mezi stavbami občanské vybavenosti kralovaly dvě realizace - vedle archeoparku ještě budova Středoevropského technologického institutu CEITEC v Brně. Archeopark v Pavlově moderním způsobem přibližuje život a kulturu lovců mamutů. Loni si jej prohlédlo 45.000 lidí.

Z bytových staveb porotu nejvíce zaujal rezidenční areál Campus v brněnských Bohunicích, který se postupně rozrůstá. Z průmyslových staveb to je administrativní a výrobní objekt společnosti PYROTEK v Blansku, z dopravních staveb pak rekonstrukce mostu na trati Hohenau - Přerov.

Ocenění dostala i rekonstrukce budovy brněnských vodáren v Pisárkách a stavba kanalizace a čistírny odpadních vod Šaratice, Zbýšov, Hostěrádky - Rešov.

Z realizací mimo území České republiky, na kterých se podílely jihomoravské stavební firmy, vyhrálo zabezpečení stěn opevnění zámku v Holíči na Slovensku. Stavbu do soutěže přihlásila společnost Ekostavby Brno.
Autor: ČTK, 27.04.17 17:20
Návštěvnost: 1267 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.