Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Hlavní architekt Brna chce zaměřit pozornost i na městské části

Brno - Kancelář architekta města Brna (KAM) se chce v budoucnu více zaměřit na oživení náměstí v jednotlivých městských částech. Pro starosty připraví manuál, který zatím z českých měst má pouze Praha. Rekonstrukce by pomohla například Tuřanskému náměstí, uvedl na odborné konferenci na Stavebních veletrzích v Brně městský architekt Michal Sedláček.

Městský architekt začal pracovat od července loňského roku. Dnes na konferenci k historickým centrům českých a moravských měst demonstroval, že Brno je na dobré cestě. V posledních letech se podle něj radnici podařilo oživit řadu ulic a náměstí v centru. Zmínil například Joštovu ulici. "Z dopravního uzlu, který se skoro podobal nádražnímu prostoru a bylo nebezpečné tam chodit, se stalo jedno z nejpříjemnějších míst v Brně," uvedl Sedláček.

Život se podle něj vrátil také na Jakubské náměstí, změnil se prostor před Janáčkovým divadlem, Zelný trh nebo Moravské náměstí se sochou markraběte Jošta. "Je to úplně jiné prostředí. Dává smysl do města vyrazit a pobývat tam, jsou tam atrakce, které přitahují turisty i místní," uvedl Sedláček. Joštova socha podle něj denně zlepšuje náladu kolemjdoucích.

V centru se budou architekti zabývat ještě parkem v Rooseveltově, chystá se velká rekonstrukce ulice Veveří nebo prostor před hlavním železničním nádražím včetně navazujících ulic. Podle Sedláčka už dnes historické centrum Brna žije, pozornost je ale nutné věnovat i městským částem. Jako problémové lokality zmínil například Halasovo náměstí na Lesné, které vůbec neplní funkci náměstí, dále například Náměstí Míru na Kraví hoře nebo Tuřanské náměstí.

V těchto místech podle Sedláčka nefungují veřejná prostranství. "Chtěli bychom vybrat místa, kde by se náměstí a ulice měly změnit," uvedl hlavní architekt. Radnicím má pomoci manuál, kde se bude moci inspirovat i ten, kdo není architektem nebo urbanistou.
Autor: ČTK, 26.04.17 20:15
Návštěvnost: 1081 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.