Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Výběrové řízení na městského architekta Českého Brodu

Město Český Brod vyhlásilo otevřené výběrové řízení na obsazení pozice městského architekta. O jejím ustavení rozhodla rada města v únoru. Architekt města bude pracovat jako konzultant radnice v oblasti architektury, urbanismu a tvorby veřejného prostoru na poli samostatné působnosti obce. Měl by pomoci s přípravou koncepčních dokumentů, při přípravě a realizaci investic, s organizováním architektonických soutěží anebo navrhovat úpravy veřejného prostoru. Jeho činnost bude pokrývat území města a jeho místních částí. Město předpokládá, že přibližně dva dny v měsíci bude vybraný architekt přítomen na radnici. Ostatní konzultace budou probíhat zejména elektronicky.

„O zřízení pozice architekta velmi stojíme. Máme ji jak v programovém prohlášení rady, tak jako jeden z cílů strategického plánu. Chceme najít kvalitního odborníka, který bude dohlížet na architektonické kvality rozvojových projektů města a pomůže nám zlepšovat prostředí ve městě“, říká místostarosta Tomáš Klinecký. „Architekt města nebude mít rozhodovací pravomoci, ale bude silným partnerem samosprávy. Musí také dokázat výtečně komunikovat s veřejností. Přínosem pro město by mohl být někdo, kdo přinese inspiraci zvenčí, ale nebráníme se ani spolupráci s místními architekty“, doplňuje tajemník městského úřadu Aleš Kašpar. „Podmínkou ale je, aby vybraný uchazeč ve městě nerealizoval zakázky ani pro město ani pro jiné subjekty a nebyl tak ve střetu zájmů“ dodal místostarosta Klinecký. 

Výběr architekta města proběhne ve dvoukolovém konkurzu. V prvním kole, jehož uzávěrka bude 25. května, budou posouzeny písemné nabídky včetně kvalifikačních předpokladů a referencí a ve druhém kole bude proveden osobní pohovor s finalisty, kteří si pro pohovor připraví příklady dobré praxe použitelné pro Český Brod. Druhé kolo se koná 13. června. Ve výběrové komisi zasednou významné osobnosti z oboru, například ing. arch. Zdeňka Vydrová, architektka města Litomyšl, ing. arch. Petr Klápště z Fakulty architektury ČVUT. Komisi doplní představitelé vedení města.

Více informací >
Zdroj: Tomáš Klinecký, místostarosta Českého Brodu
Vložil: Tisková zpráva, 26.04.17 07:10
Návštěvnost: 1144 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.