Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno chce každý rok opravit jeden školní bazén, začne v Arménské

Brno - Brno plánuje každý rok zrekonstruovat jeden školní bazén. Začne s tím u Základní školy Arménská v městské části Bohunice. Práce vyjdou bezmála na šest milionů korun. Ve městě je devět školních bazénů. Novinářům to řekl primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Bazén v Arménské je podle bohunického starosty Antonína Crhy (KDU-ČSL) ve špatném stavu, po opravách bude nerezový. Práce začnou letos a skončí příští rok.

Bazén ZŠ Arménská má rozměry 17 na osm metrů a má čtyři plavecké dráhy. Z bazénu podle Crhy prosakuje voda. "A proto jsme začali připravovat opravy a technologie s novou keramikou. Vstoupilo do toho ale město a zvolilo lepší technologii v podobě nerezu. Máme přislíbenou dotaci šest milionů," uvedl Crha. Rekonstrukce bazénové vany za šest milionů je první fází plánovaných prací. Druhá etapa bude zahrnovat úpravu okolí bazénu, na to ale ještě městská část peníze shání.

Podle Crhy se nyní komunikuje s projekčními firmami, které zpracují projektovou dokumentaci zahrnující použití nerezových materiálů. Hladík uvedl, že bazény vznikaly před rokem 1989 a zaslouží si rekonstrukci, protože nesplňují dnešní požadavky. "Z devíti školních bazénů jsou v dobrém stavu nanejvýš dva. Ostatní se musí v nejbližších letech opravit. Chceme, aby byly rekonstrukce kvalitní, proto budeme investovat do trvalejšího materiálu, kterým je nerez," doplnil Hladík. Dodal, že se díky nerezu i ušetří. "Technologie z nerezu jsou dlouhodobě hospodárnější než standardní keramika, protože umožňují posun výšky hladiny bez ztráty vody. Některé děti potřebují méně vody. Dříve se tak musela vypustit a znovu napustit a ohřívat. U nerezu se voda vypustí do nádrže pod bazénem a poté se znovu vrátí zpět," objasnil Hladík.

Další školní bazény jsou součástí škol Herčíkova, Holzova, Horní, Jasanová, Labská, Milénova, náměstí Svornosti a Pastviny.
Autor: ČTK, 25.04.17 10:05
Návštěvnost: 1716 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.