Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Brně-Žabovřeskách vznikne sportovní hala

ZŠ Sirotkova
Brno - V městské části Brno-Žabovřesky vznikne za 60 milionů korun sportovní hala. Bude v areálu ZŠ Sirotkova místo tělocvičny, která je v nevyhovujícím stavu a zbourá se. Novinářům to dnes řekl místostarosta Žabovřesk Filip Leder (KDU-ČSL). Podle něj stavba začne letos v květnu a skončí v příštím roce na jaře. Hala poslouží žákům ze školy, kteří teď nemají dostatek prostoru, i veřejnosti.


Město poskytlo na stavbu 40 milionů korun, zbylých 20 milionů radnice získala z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. "ZŠ Sirotkova je naše největší škola a má kapacitu 730 dětí. Mají jednu větší a jednu malinkou tělocvičnu a kapacitně jim to nestačí. Problémy sehnat místo na sport mají i obyvatelé z okolí," uvedl Leder.

Proto se současný objekt zbourá. "Místo něj vznikne dvoupodlažní budova. Dolní tělocvična bude mít velikost standardního basketbalového hřiště a nahoře bude tělocvična menší a ještě dvě učebny, jejichž spojením může vzniknout přednáškový sál pro 100 osob," doplnil Leder. Chybět nebude ani kompletní zázemí, jako nářaďovny, šatny nebo posilovna.

Podle primátorova náměstka Petra Hladíka (KDU-ČSL) se bude moct hrát v hale i soutěžní basketbal. "V Brně máme celou řadu významných sportovců, ale kvalita sportovišť je často tristní. Hala podobných rozměrů nebyla v Brně postavena 15 let. Sportoviště může výrazně zlepšit podmínky pro výuku tělesné výchovy a možnosti pro brněnské sportovní kluby, ale bude sloužit i k rekreačnímu sportování široké veřejnosti," uvedl Hladík.
Zdroj: Lenka Horaková
Vložil: ČTK, 24.04.17 15:30
Návštěvnost: 1189 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.