Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Chrudim připravuje úpravu prostoru před železničním nádražím

Chrudim - Nepříliš vzhledný prostor před železničním nádražím v Chrudimi by se měl stát přívětivějším pro příchozí. Radnice připravuje úpravy, po kterých zde vznikne terminál veřejné dopravy. Území dnes slouží spíše vozidlům, nově by mělo pamatovat víc na pěší, řekl ČTK městský architekt Marek Janatka.

"Bude posílen veřejný prostor a bude přizpůsoben tomu, aby cestující měli jednodušší komunikační vazby, kvalitnější prostor pro čekání na spoj i na někoho dalšího a aby význam přednádraží byl více městský, městotvorný a soudobý," uvedl Janatka.

Podle místostarosty Jana Čechlovského (ODS) budou výstupní i nástupní zastávky MHD soustředěny před železniční budovu. Cestující před rozmary počasí ochrání nová zastřešená sloupová vstupní hala se zasklenou střechou. Upraví a rozšíří se chodníky a zeleň, v místě vjezdu na nákladové nádraží vznikne parkoviště. Projekt počítá i s osazením kašny a novým mobiliářem.

Radnice v současnosti zpracovává projektovou dokumentaci pro územní řízení. Na přestavbu chce získat dotaci z programu Integrovaných územních investic (ITI) Hradecko-pardubické aglomerace. Prvotní odhad nákladů činí až 60 milionů. Stavět by se mohlo nejdřív příští rok. Sousední, již dosti sešlé autobusové nádraží, se zatím nezmění. Je v majetku soukromé firmy.
Autor: ČTK, 22.04.17 09:10
Návštěvnost: 1187 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.