Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
O počinu roku aneb jak se připravit na ankety

Tentokrát jsem připraven.
Nenechám se zaskočit jako loni, když jsem dostal dotaz na počin roku do ankety archiwebu a v tom časovém tlaku a spěchu nedokázal uspokojivě a ani originálně odpovědět. Pochopil jsem totiž, že na ankety, stejně jako na daně, se člověk musí chystat už od začátku roku.
A tak ačkoliv je teprve začátek října, už vím, co bude pro mne architektonickým počinem roku 2006. 
Bude to výkon Martina D. Mého spolužáka z gymnázia, který se ve svých 35 letech rozhodl, že vystuduje fakultu architektury na stejném VUT, kde po maturitě zdárně absolvoval fakultu strojírenskou. Ne proto, že by chtěl vlastnit další titul, ale proto, jak sám tvrdí, že by se chtěl ve zbytku svého produktivního života zabývat navrhováním domů, neboť mu to ze všech možných činností připadá nejzajímavější.
Celých šest dlouhých let trpělivě snášel všechna "příkoří" pravidelných účastí na seminářích a přednáškách, nesmyslnosti některých zadávaných úkolů, jakož i "ponižování" známkováním svých prací. Tu a tam si od nás přišel vypůjčit nějaký projekt, aby jej použil do příslušného předmětu, přičemž si stěžoval jen nepatrně na neúčelnost některých školních akcí a pro zlepšení naší nálady dával k lepšímu veselé historky o svých spolužačkách z vyšších ročníků, které ho nebraly příliš vážně, bez ohledu na jeho vyšší věk i vzdělání. Rádi jsme mu poskytli cokoliv chtěl, neboť jsme obdivovali jeho úsilí a nevěřili, že to může vydržet až do konce.
Vydržel. Letos v květnu zakončil své studium obhajobou diplomové práce a stal se nejen nejstarším absolventem naší alma mater v její novověké historii, ale také nejobdivuhodnějším architektonickým počinem roku 2006. Alespoň pro mne.
Autor: Antonín Novák, 01.10.06 18:15
Návštěvnost: 8212 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
zvedavost pm 09.10.06 15:56
medvedi sluzba ag 25.01.07 17:58
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.