Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
kruh jaro 2017 : Christoph Gantenbein

Kruh Vás zve na jarní cyklus přednášek „Jiná perspektiva“, kdy vystoupí řada vynikajících zahraničních architektů, kteří představí své projekty i aktuální tendence v současné architektuře. Jak se staví ve Švýcarsku a čím se vyznačuje práce studia, které se věnuje především rekonstrukcím a rozšířením muzejních budov? Christ & Gantenbein mají ve svém portfoliu mimo jiné rozšíření basilejského Kunstmusea či rekonstrukci a rozšíření švýcarského Národního muzea v Curychu. Zveme vás na další přednášku z cyklu Jiná perspektiva, tentokrát s podtitulem Více než 100 let.


Christoph Gantenbein (CH) / studio Christ & Gantenbein

čtvrtek 4. května 2017 / 19:30 hodin

Kino Světozor, Vodičkova 41, Praha 1

Vstup: 100 Kč / 80 Kč studenti

Přednáška bude v angličtině bez tlumočení

Předprodej v kině SvětozorV přednášce představí Christoph Gantenbein práci architektonické kanceláře Christ & Gantenbein z Basileje, která se zabývá architekturou jak na praktické, tak teoretické rovině. Mezi jejich nejznámější realizace patří rozšíření basilejského Kunstmusea či rekonstrukce a rozšíření švýcarského Národního muzea v Curychu. Ve svých návrzích se pohybují na hraně minimalismu a brutalismu. Za své projekty jsou mezinárodně uznávání a dostávají zakázky jak ve Švýcarsku, tak v zahraničí. Nyní pracují například na konceptech bytové výstavby ve Francii či v Německu a na přístavbě Muzea Wallraf-Ricahrtz v Kolíně nad Rýnem.

Švýcarský architekt Christoph Gantenbein se narodil v roce 1971. V roce 1998 absolvoval fakultu architektury na ETH v Curychu, hned poté založil společně s Emanuelem Christem vlastní ateliér, který v současné době zaměstnává 35 architektů. Společně také vyučovali například na Akademii architektury v Medrisiu, na Škole architektury a designu v Oslu či na fakultě architektury na ETH v Curychu. Nyní působí na harvardské univerzitě GSD (Harvard Graduate School of Design), kde se zabývají především problematikou měst.pořádá: Kruh z.s.

pod záštitou: České komory architektů

projekt podpořily: Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hl. m. Prahy, Nadace české architektury, The Suiss Arts Council Pro Helevetia

hlavní partner: FORBO FLOORING

partneři: SIPRAL a. s., MDA Praha s. r. o., mmcité1 a. s., PREFA Auluminiumprodukte s.r.o., SAPELI a. s., SOMFY spol. s r. o.

mediální partneři: ArtMap, ARCHITECT+, archiweb.cz, EARCH, Stavbaweb, ERA21,informuji, Material Times, Proti šedi, Radio 1, Radio Wave, Regina DAB Praha

Více informací >

Facebooková událost >
Zdroj: z.s. Kruh
Vložil: Tisková zpráva, 04.05.17 10:00
Návštěvnost: 1505 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.