Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Úřad dodatečně povolil stavbu dvou podzemních pater v Soukenické

Praha - Stavební úřad dodatečně povolil zemní práce a výstavbu základů na místě nezákonně zdemolovaného domu v pražské Soukenické ulici číslo 12. Dostavbu dalších nadzemních pater objektu ale úřad nepovolil. Rozhodnutí o dodatečném povolení zveřejnil stavební úřad pro Prahu 1 na úřední desce. Investor, firma BauInvest, nesouhlasí s tím, že dům zboural nelegálně.

Rozhodnutí úřadu tak legalizuje stavbu dvou podzemních podlaží tvořených betonovou konstrukcí a základovou desku. "Stavba je z konstrukčního hlediska připravena pro nástavbu dalších podlaží - tato podlaží nejsou předmětem dokumentace pro dodatečné povolení stavby," píše se v dokumentu. Zároveň dokument uvádí, že stavba případných dalších nadzemních podlaží se nepovoluje.

Zchátralý klasicistní dům v Soukenické ulici číslo popisné 12, který byl prázdný od roku 2007, byl zbořen na podzim roku 2015. Podle vlastníka kvůli tomu, že byl kontaminován chemikáliemi. Památkáři povolili dostavbu domu na osmipatrový objekt s byty a kancelářemi, zbouráním ale jejich souhlas přestal platit. Podmínkou totiž bylo zachování uliční fasády a dalších cenných prvků domu.

Stavební úřad Prahy 1 tehdy demolici povolil. Podle ministerstva pro místní rozvoj ale bylo jeho rozhodnutí nezákonné, odstranění stavby lze nařídit jen v případě, že bezprostředně hrozí její zřícení. Podle vlastníka byl ale stav domu havarijní a konstrukce byla kontaminovaná toxickými látkami z doby, kdy v ní sídlila výroba léčiv a chemická laboratoř. S rozhodnutím ministerstva proto nesouhlasí. Odvolat se může i proti aktuálnímu rozhodnutí.
Autor: ČTK, 14.04.17 13:55
Návštěvnost: 1221 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.