Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nejlepší novostavbou Opavska jsou rodinný dům a smuteční síň

Smuteční síň v Oticích
Opava - V opavské regionální architektonické soutěži Cena J. M. Olbricha letos porota udělila dvě hlavní ceny. Zvítězil rodinný dům ve Chvalíkovicích navržený opavskými architekty Martinem Maternou a Adamem Weczerekem z ateliéru WMA architects a vyhrála i smuteční síň v Oticích od opavského ateliéru STUDIO-D. Ocenění architektům předal spolek Za Opavu, který soutěž pořádá už 11 let. ČTK to řekl člen spolku Tomáš Skalík.


V případě rodinného domu ve Chvalíkovicích porota hodnotila kladně především jednotnou architektonickou koncepci, která prostupuje všemi detaily. "Je to skromný dům s limitovaným rozpočtem pro mladou rodinu. Za skromným zevnějškem se skrývá dům se silnou atmosférou, která utváří pocit domova," uvedl Skalík. U nejlépe hodnocené veřejné stavby pak vyzdvihl to, jak se autoři vypořádali s limity území. "Smuteční síň v Oticích je příkladem adekvátní veřejné investice. Výsledkem je drobná stavba s kvalitními detaily pokorně doplňující prostředí historického hřbitova," uvedl.

V letošním roce odborná porota rozhodovala o udělení ceny za novostavbu postavenou v letech 2015-2016. Sedmičlenná porota hodnotila 17 nominací, mezi které bylo zařazeno sedm staveb financovaných z veřejných zdrojů a 10 soukromých investic. "Potěšil nás počet a kvalita většiny nominovaných staveb. Ocenili jsme realizace, které mají nadregionální úroveň, respektují kontext dané lokality, mají přesvědčivé architektonické a dispoziční řešení a kvalitní detail," uvedl Skalík.

Soutěž založená v roce 2007 je pojmenována po významném opavském rodákovi, který výrazně zasáhl do evropské secesní vlny a patřil k nejuznávanějším architektům své doby. Olbrich je mimo jiné autorem výstavního pavilonu Wiener Sezession ve Vídni, sedmi vil a budovy ateliérů s výstavními síněmi v umělecké kolonii v Darmstadtu v Německu. V jednom roce spolek oceňuje novostavby, v dalším pak rekonstrukce.
Autor: ČTK, 12.04.17 18:35
Návštěvnost: 1196 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.