Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Porota schválí podmínky studie pro podobu brněnského výstaviště

Brno - Mezinárodní porota bude ve čtvrtek schvalovat podmínky, jimiž se budou řídit soutěžní týmy při zpracování ideové urbanistické studie na budoucí využití brněnského výstaviště. Podle vyjádření ředitele Kanceláře architekta města Brna (KAM) Michala Sedláčka by se v budoucnu mohl památkově chráněný pavilon A proměnit v galerii moderního umění, jak se dříve vyjádřil pro Českou televizi.

Veletrhy Brno, které areál výstaviště vlastní a provozují, však upozornily, že bez náhrady je pavilon A pro výstaviště a jeho obchodní činnost nepostradatelný. "Klíčové je zachovat čistou výstavní plochu minimálně na současné úrovni," řekl ČTK mluvčí Veletrhů Brno Jiří Smetana.

Soutěžící mohou naložit s pavilonem třemi způsoby. "Ponechat mu pouze veletržní využití, najít kombinaci s jiným využitím, nebo navrhnout zcela novou neveletržní funkci," sdělila ČTK Zuzana Taušová z tiskového oddělení magistrátu. V takovém případě by ale město jako vlastník společnosti muselo pavilon A nahradit novým. Podmínkou urbanistické soutěže je, že čistá výstavní plocha brněnského výstaviště neklesne pod 60.000 metrů čtverečních.

Kanceláře architekta města Brna jako příspěvková organizace města je organizátorem veřejné urbanistické soutěže, minulý čtvrtek pořádala také veřejnou debatu o soutěži a budoucí podobě veletrhů. I kvůli zmíněnému výroku ohledně pavilonu A byla atmosféra poměrně vypjatá.

Veletrhy Brno se nyní při plánování řídí aktualizovanou verzí takzvaného Masterplanu. Ukazuje budoucí možnou podobu výstaviště tak, aby mohly fungovat veletrhy. Zároveň definuje objekty, které k vystavování nevyužívá. Jde o staré divadlo či pavilony Brno, Morava a Umprum a také velodrom. Uvažuje se také o lepším propojení nového parkoviště s rekreačním areálem Riviéra či s novým vstupem a terminálem městské dopravy v sousedství pisárecké vozovny. "V horizontu roku 2030 by mohl vzniknout i nový pavilon," upřesnil Smetana.

Podle vyjádření brněnského magistrátu je právě Masterplan jedním z podkladů pro podmínky soutěže, není ale pro soutěžící závazný. "Výsledky soutěže se použijí jako podklad pro územní studii. Její zadání bude dále projednáno s Veletrhy Brno a za jejich účasti odsouhlaseno," uvedla Taušová z tiskového oddělení magistrátu.

Podle města má soutěž tři cíle. Prvním je posílení a zkvalitnění výstavní a kongresové funkce, druhým je najít nové využití pro nevyužívané části areálu a třetím je otevření části areálu veřejnosti.

Areál výstaviště příští rok oslaví 90 let existence, během své historie se stal nejvýznamnějším veletržním areálem v Československu a zůstal jím dodnes. Společnost Veletrhy Brno, která jej vlastní, je od loňska z 95 procent v majetku města.
Autor: ČTK, 12.04.17 18:35
Návštěvnost: 1124 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.