Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dotace na Císařské lázně jen za podmínky nekomerčního využití

Karlovy Vary - Pokud by Karlovarský kraj chtěl získat dotaci na celkovou rekonstrukci Císařských lázní, nesměl by objekt dalších pět let komerčně využívat. ČTK o tom dnes informovala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO). Současný projekt přitom počítal, že by část prostor byla komerčně využívaná a výnosy by snížily provozní náklady.

Hejtmanka jednala společně s karlovarským primátorem Petrem Kulhánkem (KOA) na ministerstvu pro místní rozvoj o podmínkách pro získání dotace. Ta by sice měla velmi striktní podmínky, ale na druhou stranu se rýsuje možnost, že by mohla pokrýt většinu nákladů.

"Evropská unie měla zrušit omezení pro čerpání dotací na opravu kulturních památek. Nyní se podpora z Evropského fondu pro regionální rozvoj zřejmě rozšíří z infrastruktury malého měřítka i na větší projekty obnovy národních kulturních památek. To by znamenalo, že bychom mohli čerpat až 85 procent dotace z celkových nákladů na celou rekonstrukci," uvedla Vildumetzová.

Až dosud se totiž počítalo s tím, že na opravu za asi 500 až 600 milionů korun se složí 200 miliony kraj, 100 miliony město a část peněz se získá ještě z Integrovaného plánu rozvoje území Karlovy Vary. Zbytek pak měl dodat stát. V současnosti lze také na obnovu Císařských lázní získat z Integrovaného regionálního programu asi 135 milionů korun.

Karlovarský kraj si převzal povinnosti a závazky ze zrušeného zájmového sdružení Císařské lázně, znovuobnovil příspěvkovou organizaci, která je pod daleko důkladnější kontrolou rady kraje a všech zastupitelů.

"Vyhlásili jsme výběrové řízení na ředitele příspěvkové organizace a v květnu plánujeme uskutečnit veřejnou diskusi, kde chceme občanům předat veškeré informace a získat zpětnou vazbu, jakou mají představu o využití památky,"
dodala Vildumetzová.
Autor: ČTK, 11.04.17 08:45
Návštěvnost: 1394 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.