Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Praha do konce dubna představí návrh změny územního plánu v Krči

Praha - Praha do konce letošního dubna představí návrh změny územního plánu pro oblast před Thomayerovou nemocnicí v Krči. K návrhu se budou moci vyjadřovat občané i dotčené instituce. Novinářům to dnes řekla náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice). V prostoru před nemocnicí má vzniknout stanice trasy metra D a nová výstavba, na které se město domluvilo s vlastníky pozemků.

"Rádi bychom, aby jednotliví investoři a zástupci města koordinovali svou činnost, aby tady vznikla plnohodnotná část města a nebyly tu vystavěny pouze solitérní stavby,"
řekla Kolínská.

V současné době se připravuje schůzka zástupců vlastníků pozemků, dopravního podniku (DPP) a Institutu plánování a rozvoje (IPR). Jednat budou o tom, jak bude konkrétně zástavba na pozemcích vypadat - například kudy povedou nové ulice. "Za kvalitu projektu z pohledu města zodpovídá IPR," řekla Kolínská.

Město prosazuje jediný požadavek, aby výstupy z budoucí stanice metra byly uvnitř budov. Podobně to je například ve stanici metra B Národní třída nebo Chodov na trase C. Jak bude metro napojeno na vchod do nemocnice, zatím není rozhodnuto. Vídeňská ulice by podle Kolínské neměla být rozšiřována, jak o tom v minulosti uvažovala radnice Prahy 4.

První etapa stavby metra D mezi Pankrácí a Novými Dvory by mohla začít v roce 2019 a být dokončena do roku 2023. Praha chce zahájit v září 2018 geologický průzkum. Letos v listopadu plánuje vypsat soutěž, v níž najde firmu, která průzkum provede. Město také vypracovalo harmonogram stavby a rozdělilo ji do etap.

Metro D spojí centrum s jižní částí města. Nejprve se začne stavět úsek z Pankráce do Písnice, v další fázi zbylé dvě stanice Náměstí Bratří Synků a Náměstí Míru. Metro D vyjde podle odhadů na 50 miliard korun. Jezdit v něm budou automatizované soupravy bez řidiče.
Autor: ČTK, 11.04.17 08:40
Návštěvnost: 1866 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.