Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Archikultura v Ostravě uvede tchajwanskou a finskou architekturu

Ostrava - Festival architektury, designu a umění Archikultura v Ostravě představí tchajwanskou a finskou architekturu. Řešit ale bude i budoucí využití volné plochy v centru Ostravy u náměstí Edvarda Beneše. Přehlídku, která začne 11. dubna, pořádá Galerie výtvarného umění Ostrava. ČTK to dnes řekla její mluvčí Kateřina Mertha.

"Dva měsíce budou v Ostravě k vidění práce architektů z celého světa. Tchajwanská a finská architektura bude prezentována v ostravském Domě umění. Umění a design zase ve Výstavní síni Sokolská 26 a Industrial Gallery,"
uvedla. Do devátého ročníku festivalu se může aktivně zapojit i veřejnost vlastními návrhy i debatami o podobě a funkci Náměstí Edvarda Beneše v centru města, řekla Mertha.

V Galerii výtvarného umění v Ostravě pořadatelé festivalu připravili dvě výstavy, které představí významné osobnosti ze světa architektury tchajwanského současného architekta Chuang Šeng-jüanga a finského Alvara Aalta. Ctitel propojení tradiční japonské architektury a finského lidového stavebnictví zemřel v roce 1976. Ukázky z děl obou architektů budou v Ostravě vystaveny do 4. června.

"Umění a design bude zase zastoupen ve Výstavní síni Sokolská 26 a v Industrial Gallery výstavami Reinharda Roye, který se věnuje geometrické abstrakci,"
uvedl jeden z organizátorů festivalu Jaroslav Němec. Tuto expozice si lidé mohou prohlédnout od 10. dubna do 12. května, ve Výstavní síni Sokolská 26 ještě o týden déle.

Součástí přehlídky se stane i Festival pro náměstí v centru Ostravy. Náměstí Edvarda Beneše v místě bývalého Německého domu oživí kulturní akce, do kterých se po celý duben může aktivně zapojit veřejnost. "Společně s procházejícími lidmi budeme vytvářet lavičky a pocitové mapy i diskutovat o tom, jak by mělo náměstí vypadat," řekl další z pořadatelů Tadeáš Goryczka.
Autor: ČTK, 10.04.17 15:00
Návštěvnost: 1203 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.