Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Vlakové nádraží v Pardubicích a sídliště Dukla má spojit lávka

Pardubice - Sídliště Dukla a vlakové nádraží v Pardubicích spojí lávka. Zastupitelé jí dnes dali přednost před podchodem. Radní tuto variantu navrhli hlavně proto, že nadzemní cesta je levnější. Město bude pokračovat v projektové přípravě.

Nádraží a Dukla leží vedle sebe, přímá cesta mezi nimi ale není. Cestující někdy riskují a zkracují si cestu na vlak přes kolejiště. I přes kritickou debatu zastupitelů, která trvala dvě hodiny, návrh nakonec podpořilo 24 z 39 zastupitelů.

Lávka o délce 240 metrů bude podle prvních odhadů stát 45 milionů korun a s podporou evropských dotací by město doplácelo necelých sedm milionů. Podchod by stál od 108 do 144 milionů korun. Doplatek města se očekává okolo 60 milionů korun.

Podoba nadchodu ve studii nemusí být definitivní, ubezpečili předkladatelé zprávy přítomné zastupitele. Lávka se má stavět s plánovanou modernizací železničního uzlu, kterou připravuje Správa železniční dopravní cesty.

Hotová má být do roku 2022, kdy končí dotační období EU. Nadchod má začít na samém kraji nástupišť u budoucího terminálu B pro linkovou dopravu a vyústit v ulici K Vápence, kde má zároveň vzniknout terminál Jih pro autobusy a parkovací dům pro 500 vozidel.
Autor: ČTK, 31.03.17 09:25
Návštěvnost: 1201 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.