Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Planá přebudovala zchátralou smuteční síň

vizualizace: Archport
Planá - Planá na Tachovsku zcela přebudovala zchátralou a nevzhlednou smuteční síň. Stavba za deset milionů korun, která vzešla ze soutěže 27 architektonických návrhů, se otevře veřejnosti od května s více než ročním zpožděním. ČTK to řekla starostka pětitisícového města Martina Němečková (BEZPP).


"Síň nám byla předána 15. března a teď čekáme na různé papíry, jako je kolaudace, požární zprávy a tak dále. Od května by měla sloužit svému účelu," uvedla. Radnice chystá na 20. dubna den otevřených dveří, kde vystaví ostatní soutěžní návrhy.

Dosavadní smuteční síň byla podle starostky velmi nevzhledná vinou mimořádně necitlivé rekonstrukce z 80. let. Ošklivá byla nejen uvnitř, ale zvenku byla obložená jako staré panelové domy a na řadě míst byly díry. Původně měly některé zdi zůstat, ale při bourání byl objekt stržen skoro celý, takže jde o téměř novou stavbu.

Uprostřed je sál obložený dřevem. "Když lidé vejdou dovnitř, tak se několik dveří zavře. Sál vypadá, že nemá okna a dveře, jen nahoře je průzor se světlem a má to myšlenku, že tudy dotyčný odchází," uvedla Němečková. Lidé čekající na obřad už budou stát v krytém foyer a ne venku bez ohledu na počasí jako dřív. Síň má i místnost pro nejbližší, kde lze vidět otevřenou rakev.

Projektovaná cena byla deset milionů korun, ale stavba se vysoutěžila za osm milionů. "To bylo podstřelené a zadruhé šlo o nekvalitní firmu. Takže různými věcmi, které nová firma předělávala po té předchozí, se to zpátky vrátilo na deset milionů," vysvětlila starostka.

Smuteční síň měla být původně hotová v říjnu 2015. "V březnu 2015 začali (první dodavatel). Nepracovali, pak slíbili nový harmonogram s dokončením loni v únoru," uvedla Němečková. Město pak v březnu odstoupilo od smlouvy. "Vyfakturovali jsme jim penále, které jsme započítali proti posledním fakturám a oni nás za to žalují," řekla Němečková. V lednu a únoru už se konala dvě stání a teď má tachovský soud vynést verdikt.

Podle starostky přišlo město zpožděním stavby síně o peníze z pronájmu. "Stará se o ni naše s.r.o. Plánské služby, které ji dál pronajímá pohřební službě a ta platí nájem," řekla.
Zdroj: Václav Prokš
Vložil: ČTK, 30.03.17 10:00
Návštěvnost: 946 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.