Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Roztoky mají hotový projekt na opravu vily v Tichém údolí

Roztoky - Roztoky u Prahy mají hotový projekt na kompletní opravu památkově chráněné vily č.p. 125 v Tichém údolí, práce by mohly začít na podzim. Odhad investice činí kolem 30 milionů korun. ČTK to dnes řekl místostarosta Roztok Tomáš Novotný.

Město čeká ještě na některá stanoviska, protože jde o památkově chráněnou stavbu. To se také projevuje ve výši investice, protože materiály a technologie musí odpovídat historické hodnotě stavby, rozhodují o nich památkáři. "Jsme těsně před vyhlášením soutěže na dodavatele," uvedl Novotný. Pokud půjde vše bez komplikací, vypsání tendru by měla schvalovat městská rada v dubnu.

Město také žádá o evropské dotace, které chce použít na zbudování školky v horním patře vily. V přízemí vily bude prostor pro spolkovou činnost.

Dvě vily v Tichém údolí, čp. 110 a čp. 125, patřily dříve do majetku Haurowitzů, kterým patřil mimo jiné tovární sklad Kosmonoských kartounů. Ve vile čp. 110 dosud bydlí nájemníci, město objekt průběžně udržuje. V budoucnu by v něm mohla vzniknout expozice o životě význačných židovských průmyslníků z Roztok a okolí, aktuálně ale město nemá peníze na její kompletní rekonstrukci. Letos město hospodaří zhruba se 180 miliony korun.
Autor: ČTK, 29.03.17 16:30
Návštěvnost: 1661 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.